Türk Telekom, Afyon Belediyespor’u kendi evinde yıktı (ÖZET)

ING Basketbol Süper Ligi’nde Afyon Belediyespor Kulübü, Türk Telekom'u misafir etti. Mücadeleden konuk ekip 84-89'luk skorla galip ayrıldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında Afyon Belediyespor Kulübü, Türk Telekom’u misafir etti. Mücadeleden konuk ekip 84-89’luk skorla galip ayrıldı. Bu mücadeleyle Türk Telekom dördüncü galibiyetini aldı. Afyon Belediyespor ise iki galibiyette kaldı.

Oyunun en skorer ismi Türk Telekom’un yıldız oyuncusu Samuel Thomas Dekker oldu.  Dekker 28 sayı, 4 ribaund ile takımını galibiyete taşıdı. Kyle Gregory Wiltjer ise 18 sayı, 11 ribaundla double double yaparak Dekker’a eşlik etti. Tyler Ennis’de 13 sayı, 8 asistle galibiyete destek verdi.

Afyon Belediyespor tarafında ise Francisco Javier Cruz Saldivar 21 sayı, 5 ribaund, 7 asistle takımının en skorer ismi oldu. Akif Egemen Güven 15 sayı, 10 ribaundla double double yapmayı başardı. Tanner Leissner 14 sayı, J.P. Macura ise 10 sayı ile takıma destek olsa da bu performanslar galibiyet için yeterli olmadı.

Birinci çeyrek: 22-28
İkinci çeyrek: 33-44
Üçüncü çeyrek: 54-62
Dördüncü çeyrek: 84-89