Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ali Koç: “İstedikleri ittifakı yapsınlar, biz şampiyon olacağız!”

Ali Koç: “İstedikleri ittifakı yapsınlar, biz şampiyon olacağız!”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün akşam düzenlenen WinWin programında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko'nun karşılaşacağı Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final 7. maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün akşam düzenlenen WinWin programında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun karşılaşacağı Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final 7. maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Koç, Final Four süresinden beri basketbol takımının sakatlıklar ile mücadele ettiğini ifade ederken, ‘Eğer talihsizlikler yaşamamış olsaydık final serisi 7. maça uzamazdı’ dedi.

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman’ı eleştiren başkan Koç, Anadolu Efes kulübüyle şimdiye dek hiçbir sorun yaşamadıklarını, Ergin Ataman’ın söylemleriyle Semih Özsoy’un söylediği ‘Arsızlığı sermaye yapmış’ sözlerini hatırlattı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

YARIN ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Ali Koç, “Yarın şampiyon olacağız inşallah. Yapılan tüm oyunlara, provokasyonlara, gerginliğe rağmen Obradovic ve takımımız kupayı getirirse, bizden daha mutlusu olmayacak.” dedi.

“TBF’YE CEZANIN İPTALİ İÇİN BAŞVURDUK”

Seyirci cezası hakkında da açıklama Ali Koç, “TBF’ye başvuru yaptık. Yarın sabah belli olacak. Olursa taraftarımızla gideceğiz. Olmazsa yöneticilerimizle birlikte kupayı alıp geleceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

“ŞANSSIZLIKLAR OLMASA 7. MAÇA GİTMEZDİ”

Ali Koç açıklamalarını “Futbolda geçirdiğimiz talihsizlikler, bizi basketbolda da yakaladı. İç sahada 15’te 15 yaptık. En çok galibiyetle Euroleague final-four’a gittik. Ama Şubat ayından sonra sakatlıklar başladı. Datome yüzde 50 ile oynuyor. Kalinic final-four’da yüzde 60 ile oynadı. Önemli bir maç öncesinde Sloukas’ın babası vefat etti. Sloukas’ın babası maçı izlerken öldü. Allah rahmet eylesin. Sloukas’a seni uçak, helikopter ile getirelim dedik, ben gelirim dedi. Babasına çok bağlı biri. Bobby Dixon’ın ablası vefat etti. Çok talihizlikler yaşadık. Yoksa Anadolu Efes serisinin 7. maça gitmesi bile söz konusu olmazdı. Sağlık olsun. İki takım da iyi basketbol oynuyor.” ifadeleriyle sürdürdü.

“ARSIZLIĞI SERMAYE YAPMIŞ”

Ali Koç son olarak “Anadolu Efes ile hiçbir sorunumuz yok ama istenmeyen olaylar yaşanıyor. Seyircimiz iki tezahüratta bulunuyor, hemen uyarı geliyor. Başka bir takımın sahasında çok ağır küfürler edilmesine rağmen hakem anons yapmadan maçı devam ettirdi. Küfrün her türlüsüne karşıyım ama enteresan bir muamele ile karşı karşıyayız. Nasıl bir ittifak kurmaya çalışırlarsa çalışsınlar, kimi çağırırsa çağırsın bu söz konusu arkadaş ki Semih Bey’in bir lafı var ‘Arsızlığı sermaye yapmış’ diye çok hoşuma giden ama üzüntü verici bir laf. Yarın her türlü ittifaka rağmen o kupayı alıp geleceğiz” dedi.

FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARININ TAMAMI: