Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Anadolu Efes deplasmanda galip

Anadolu Efes deplasmanda galip

Maçın ilk 5 dakikalık bölümünde savunmada aktif bir görüntü çizen Büyükçekmece, takım halinde Efes’e boş şut bulma şansı tanımadı. Evaldas Kairys’i pota altında etkili kullanan ev sahibi ekip, İlkan Karaman’ın ribauntlardaki dominasyonula bu bölümü 12-9’la geçti. Efes’te ise Sonny Weems ve Derrick Brown öne çıkan oyuncular oldu. Rotasyonların başlamasıyla birlikte çeyreğin sonunda doğru kontrolü eline alan Efes, ilk çeyreği 19-16’lık skorla önde tamamladı.

İkinci çeyreğe savunmada ve hücumda çok iyi başlayan Efes, ilk 5 dakikalık bölümünde rakibine sadece 2 sayı izni verdi ve skorda 28-18’le öne geçti. Farkın çift hanelere çıkmasıyla birlikte Büyükçekmece’nin direnci biraz olsun kırıldı. Ev sahibi ekip, İlkan Karaman’ın basket faulüyle devrenin son 4 dakikasına girilirken 28-23’le farkı 5’e kadar çekti. Efes çeyreğin sonuna doğru tekrar kontrolü eline alırken, soyunma odasına da 36-29’luk üstünlükle girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünde savunmada direnç koymaya başlayan Büyükçekmece, hücumda da ikinci çeyreğe göre daha akıcı oynamaya başladı ve bu dakikalarda skor 43-37’ye geldi. Çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne girilirken, Efes bir anda ritim buldu ve yaptığı baskıyla 30 saniye içinde 48-37’yle farkı çift hanelere çıkardı. Çeyreğin sonunda doğru ev sahibi ekip farkı tek hanelere çekse de, son çeyreğe Efes 58-49’luk skorla girdi.

Maçın sonlarına doğru kıpırdanmaya başlayan ev sahibi ekip, son 4 dakikalık bölüme girilirken 67-62’lik skorla farkı 5’e kadar çekti ve Ergin Ataman’ın molası geldi. Moladan 5-0’la dönen Efes, son 2.5 dakikalık bölüme girilirken skoru 72-62 yaptı ve farkı çift hanelere çıkardı.

Kalan sürede kontrolü elinde tutan Efes, deplasmanda istediği sonucu aldı ve haftayı galibiyetle kapattı.