Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz: “Efes şampiyon ilan edilsin”

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz: “Efes şampiyon ilan edilsin”

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, dijital Dijital Medya Buluşması etkinliği kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz:

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, dijital Dijital Medya Buluşması etkinliği kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Alper Yılmaz birçok konuda açıklamalarda bulunurken, en çok dikkat çeken başlık ise ING Basketbol Süper Ligi’nin devam etmemesi durumunda kendilerinin şampiyon ilan edilmesi gerektiğini ifade etmesi oldu.

Ayrıca Shane Larkin’in durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, eğer Larkin Avrupa’da kalırsa Anadolu Efes’ten başka takımda forma giymeyeceğini söyledi.

THY Euroleague’de oynanan 28 hafta sonunda liderliğini sürdüren Anadolu Efes, sezonun devam etmesi durumunda takımların 31 gün önceden haberdar olacağını ve 14 günlük hazırlık süreçleri olacağını söyledi.

“EFES ŞAMPİYON İLAN EDİLMELİ”

ING Basketbol Süper Ligi’nde ise sezon iptal edilirse, kendilerinin şampiyon ilan edilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, İlk isteğimiz liglerin devam etmesi yönünde. Ancak ligler devam edemezse sezonun oynanmamış sayılması yerine olduğu haliyle tescil edilmesini isteriz. En son isteyeceğim şey, sezonun ‘Beyaz Sezon’ olarak ilan edilmesi. Ağustos sonundan beri emek veriyoruz, yatırım yapıyoruz, birçok sponsorumuz var. Biz oynayarak sezonun tamamlanması gerektiğine inanıyoruz. Ancak tabii ki hiçbir yöntem, oynayarak şampiyonluğu elde etmenin hazzını veremez. dedi.

“LARKİN EFES’TE KALACAK”

Shane Larkin’in durumuyla ilgili de bilgi veren Yılmaz, “Larkin’in sözleşmesi devam ediyor, opsiyonumuz da var. Larkin, Avrupa’da kaldığı sürece Anadolu Efes forması giyecek. Bunu kesin bir şekilde söyleyebilirim” dedi.