Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Anadolu Efes son nefeste Daçka’yı devirdi işte maçın özeti | Video HD

Anadolu Efes son nefeste Daçka’yı devirdi işte maçın özeti | Video HD

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Anadolu Efes, evinde ağırladığı Darüşşafaka Tekfen’i 75-72’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Mücadelenin son bölümüne kadar mücadeleyi önde götüren taraf Darüşşafaka Tekfen olurken, mücadelenin son bölümünde oyuna ağırlığını koyan ve Anadolu Efes evinde Daçka’yı mağlup etmeyi başardı.

Anadolu Efes – Darüşşafaka Özet

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=TS2FjDxuOFo&format=ipad[/nousvideo]

Micic’in 28 sayılık katkısı Anadolu Efes’e galibiyeti getirirken, Darüşşafaka’da Peiners 18 sayısı ve Oğuz Savaş’ın 13 sayılık skor katkısı galibiyet için yeterli olmadı.

Anadolu Efes: Doğuş Balbay, Micic 28, Simon 5, Moerman 10, Dunston 9, Yiğitcan Saybir, Birkan Batuk, Ahmet Buğrahan Tuncer, Sertaç Şanlı 8, James Metecan Birsen 2, Larkin 13

Darüşşafaka Tekfen: Kartal Özmızrak 13, Kidd 14, Peiners 18, Evans 3, Oğuz Savaş 13, Berk Demir, Doğuş Özdemiroğlu, Eric 7, Muhammed Baygül, McCallum 4

Birinci periyot: 20-26

İlk yarı: 44-42

Üçüncü Periyot: 53-60

 

Ataman: “Kötü oynadık ama kazandık!”

Maç sonunda değerlendirmelerde bulunun Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, kötü oynadıkları bir maçta kazandıklarını söylerken, şu ifadeleri kullandı:

 “Tabi ki iki gün içinde oynadığımız basketbolu unutmadık. Bu akşam kafaca hazır olmadığımızı söyleyebilirim. Böyle bir hücum performansını ancak böyle açıklayabilirim. Aslında maç Darüşşafaka Tekfen’in hakkıydı. Çok iyi mücadele ettiler, çok iyi savunma yaptılar. Biz, çok kötü oynadığımız maçı sonunda savunmayla, top kapmalar ile kaos basketboluyla kazandık. Tabi ki her maç böyle olmaz. Bugün özellikle bireysel performansları çok düşüktü oyuncularımızın. Dış atış performansımız çok düşüktü. Skorer oyuncularımız, özellikle Krunoslav Simon, Shane Larkin ve Adrien Moerman feci şut yüzdeleriyle oynadılar. Darüşşafaka Tekfen ise beklediğim gibi son derece dinamik, sert ve akıllı basketbol oynadı. Maçı hak eden onlardı ama kazanan biz olduk.” 

Ahmet Çakı:”İyi oynarken kaybetmek sıkıcı”

Maç sonunda oldukça üzgün görünen Darüşşfaka Tekfen başantrenörü Ahmet Çakı ise, iyi oynarken kazanamamanın oldukça sıkıcı olduğunu söylerken, bu maçın iyi yönlerini alarak Euroleague’de oynayacakları ikinci maça hazırlanacaklarını ifade etti.