Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Anadolu Efes Türk Telekom deplasmanında farklı kazandı

Anadolu Efes Türk Telekom deplasmanında farklı kazandı

Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Ankara deplasmanında Türk Telekom'u 103-81'lik skorla mağlup etti.

Anadolu Efes Türk Telekom deplasmanında farklı kazandı

Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Ankara deplasmanında Türk Telekom’u 103-81’lik skorla mağlup etti.

Bu sonuçla Anadolu Efes 20. galibiyetini elde ederken, Türk Telekom ise 12. kez sahadan mağlup ayrıldı.

Anadolu Efes’te Shane Larkin, Adrien Moerman, Alec Peters, Bryant Dunston ve Krunoslav Simon, Türk Telekom karşısında kadroda yer almamasına karşın, Ergin Ataman’ın öğrencileri özellikle ikinci yarıdaki oyunuyla Türk Telekom karşısında büyük üstünlük kurarak galibiyete yürüdü.

Ev sahibi Türk Telekom’da Enes Taşkıran 20 sayı, 3 ribaunt ile takımın ve maçın en skoreri olurken, Metin Türen 14 sayı, 10 ribaunt, Akif Egemen Güven 10 sayı, 7 ribaunt, Kenneth Kadji 10 sayı, 1 ribaunt, 1 asist, Polat Kaya 8 sayı, 2 asist ile mücadeleyi tamamladı.

Mücadelenin kazananı Anadolu Efes de ise Vasilije Micic 19 sayı, 3 ribaunt, 6 asist, 3 top çalma ile galibiyetin mimarı olurken, Sertaç Şanlı 17 sayı, 9 ribaunt, Buğrahan Tuncer 14 sayı, 5 ribaunt, 7 asist, Doğuş Balbay 11 sayı, 3 ribaunt, Yigitcan Saybir 10 sayı, 3 ribaunt, 2 asist ile galibiyete katkı yaptı.