Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ataman: “Maçların erteleme kararının çıkmasını bekliyoruz”

Ataman: “Maçların erteleme kararının çıkmasını bekliyoruz”

ING Basketbol Süper Ligi'nde Anadolu Efes'in Frutti Extra Bursaspor'u mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman:

ING Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes’in Frutti Extra Bursaspor’u mağlup etmesinin ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman açıklamasının büyük kısmında tüm dünyayı saran koronavirüs tehdidinden bahsederken, yeniden maçların ertelenmesi gerektiğinin çağrısında bulundu.

Ergin Ataman’ın maç sonu görüşleri şu şekilde:

Böyle bir atmosferde spor yapmak çok zor. Dünya teyakkuzda, sporcularımın da hepsi insan ve psikolojik olarak hiç kimse oynamak, kazanmak veya kaybetmeyi düşünmüyor. Yine de profesyonelce sahada mücadele eden her iki takımın oyuncularını kutluyorum. Umarım en kısa zamanda kurumlarımız sporcu sağlığını ve sporun fair play içinde mücadele ruhunu gözeterek beklenen erteleme kararını alırlar. Euroleague’de ve Türkiye Ligi’nde lider ve şampiyonlukların en önemli adayı olan bir takımın antrenörü olarak belirtmek isterim ki; biz şampiyonluk değil, ülkemizi ve tüm insanlığı tehdit eden bu salgını yenmek istiyoruz ve devletimizin önderliğinde kazanacağımıza eminim

Avrupa’da Ukrayna ve Türkiye haricindeki tüm ülkelerde futbol, basketbol ve diğer sporlardaki maçlar ertelendi.

Türkiye’de ise mücadeleler seyircisiz olarak devam ediyor.

NBA’de de Rudy Gobert’in testlerinin pozitif çıkmasının ardından lig askıya alındı.