Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi “Bana oğlum ve eşim de ‘Gergin Ataman’ diyor”

“Bana oğlum ve eşim de ‘Gergin Ataman’ diyor”

THY Euroleague ekiplerinden Anadolu Efes'in koçu Ergin Ataman, kendisine ailesinin de 'Gergin Ataman' dediğini ifade etti.

Ergin Ergin Ataman

THY Euroleague ekiplerinden Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman, kendisine ailesinin de ‘Gergin Ataman’ dediğini ifade etti.

Sabah Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, “Size ‘Gergin Ataman’ denilmesine kızıyor musunuz?” sorusuna eğlenceli bir cevap verdi.

Yaptığı açıklamada önceden hakaret olarak algıladığını ve kızdığını ancak güzel espri olduğunu eşinin ve oğlunun da bazen kendisine böyle hitap ettiğini itiraf etti.

Ataman sözlerinin devamında ise özellikle Fenerbahçe taraftarının kendisine “Mola alsana Ergin Ataman” diye bağırmalarının ardından mola aldığını ve insanların sevindiğini söyledi.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

Gergin Ataman” diyorlar size. Kızıyor musunuz?

Eskiden kızıyordum. Bunu bir hakaret gibi algılıyordum ama yaş ilerledikçe, olgunlaştıkça gülüyorum. Güzel bir espri. Hakikaten gerginim yani (gülüyor). Sahadaki Ergin, bazen gergin. Bazen eşim ve oğlum da böyle hitap edebiliyor. Evde bir gerginlik olduğu zaman, “Gergin” diyorlar. Küfür olmadığı sürece sıkıntı yok.

Bana “Mola alsana Ergin Ataman” diye bağırıyorlar. Klasik oldu. Bir yere gittiğimde insanlar slogan üretiyorlar. Bazen de o molayı alıyorum, insanlar seviniyorlar. Onlar da zannediyor ki, onlar istedi diye aldım.