Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Banvit, Sakarya’yı devirdi

Banvit, Sakarya’yı devirdi

Banvit bu sonuçla sezonun 15. galibiyetini alırken, Sakarya ise 11. mağlubiyetini aldı.

Dengeli başlayan maçın ilk çeyreğinde karşılıklı basketler gelirken, bu çeyrekte 17-17’lik eşitlik oluştu. İkinci çeyrekte her iki takımda yine maçı bırakmazken, mücadele seviyesi yüksek olan ilk devreyi Banvit 34-33’le önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte yine müthiş bir çekişme yaşandı. Her iki takımda skorda zaman zaman üstünlüğü eline alırken, Sakarya son çeyreğe 54-53’lük avantajla girdi.

Son çeyrekte ise bambaşka bir Banvit vardı sahada. Ev sahibi ekip rüzgarı iyiden iyiye arkasına alırken, gerek savunmada, gerek hücumda kusursuz bir performans sergilemeye başladı ve son 2 dakikalık bölüme 70-60’lık skorla önde girdi.

Kalan sürede kontrolü elinden bırakmayan Banvit sonuca son çeyrek performansıyla gitti.

Banvit‘te Angelo Caloiaro 22 sayı-7 ribaunt yaparken, Adonis Thomas 10 sayı-4 ribaunt, Tony Taylor 13 sayı-8 asist, Damian Kulig 6 sayı-4 asist ve Rıdvan Öncel 6 sayı-4 ribaunt yaptı.

Sakarya‘da Nathan Boothe 10 sayı-4 ribaunt, Calvin Harris 10 sayı-5 ribaunt, Can Korkmaz 6 sayı-6 asist, Moustapha Fall 11 sayı-5 ribaunt, Nikola Jankovic 11 sayı-4 ribaunt ve Gian Clavell 11 sayı-2 ribaunt yaptı.