Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Beşiktaş, Galatasaray ve Pınar Karşıyaka’nın puanları silindi

Beşiktaş, Galatasaray ve Pınar Karşıyaka’nın puanları silindi

Beşiktaş, Galatasaray vePınar Karşıyaka'ya Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı kurallarına uymadıkları için eksi 1 puan cezası verildi.

tbfceza

Basketbol Süper Ligi’nde geçen yıl 11 Kasım’da yürülüğe girip yeni sezondan itibaren uygulanacak olan Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı kuralları gereği Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Beşiktaş, Galatasaray ve Pınar Karşıyaka’ya 1 puan silme cezası verildi. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu ise 3 kulübün de yaptığı itirazları reddetti.

TBF’nin 30 Haziranda verdiği cezanın kesinleşmesinin ardından ilk kez puan silme cezası alan Beşiktaş, Galatasaray ve Pınar Karşıyaka 26 Eylül’de başlayacak yeni sezona eksi 1 puan ile başlayacak.

TBF yönetimi, üç kulübe, Sosyal Güvenlik Kurumu ve vergi daireleri nezdinde temerrüde düşmüş bir borçlarının olduğu, yeni sezona ilişkin sunacakları bütçede gösterdikleri gelirlerden, Federasyon ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı üzerinden sağlanan yayın, sponsorluk gibi gelirler haricindeki gelirlerin, en az yüzde 40’ını belgelendirmek zorunda olmalarına rağmen belgelendiremedikleri gerekçesiyle puan silme cezaları veri.