Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Beşiktaş, milli takımın genç yıldızı Adem Bona’yı kadrosuna katıyor

Beşiktaş, milli takımın genç yıldızı Adem Bona’yı kadrosuna katıyor

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Sigorta, U16 ve U17 formalarını terleten genç oyuncu Adem Bona'yı kadrosuna katıyor.

Beşiktaş, milli takımın genç yıldızı Adem Bona'yı kadrosuna katıyor

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Sigorta, U16 ve U17 formalarını terleten Nijerya asıllı Türk basketbolcu Adem Bona’yı kadrosuna katıyor.

Eurohoops’un yaptığı habere göre, Beşiktaş Sompo Sigorta, Türk basketbolunda gelecekte büyük patlama yapması beklenen Nijer ya asıllı Adem Bona’yı transfer ediyor. İki taraf büyük ölçüde anlaşmaya varırken, imzaların da birkaç gün içerisinde atılması bekleniyor.

U16 ve U17 milli takımlarında forma giyen Adem Bona, geçtiğimiz 2019 yılında düzenlenen U16 Avrupa Şampiyonası’ndaki oyunu ile tüm basketbolseverleri büyülemişti. Maç başın 14.1 sayı, 10.3 ribaunt ortalaması tutturan genç oyuncu, turnuvanın en iyi beşine de seçilmişti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka’da forma giyen Adem Bona, yalnızca 8 maçta forma şansı bulurken, 0.7 sayı, 0.5 ribaunt ortalaması ile sezonu tamamladı.