Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi BSL’nin en büyük şampiyonluk adayı, liglerin iptal edilmesine tepki gösterdi

BSL’nin en büyük şampiyonluk adayı, liglerin iptal edilmesine tepki gösterdi

BSL'nin lideri Petkimspor, liglerin şampiyonluk ilan edilmeden tescilenmesine tepki gösterdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye Basketbol Federasyonu dün yaptığı açıklama ile federasyona bağlı tüm liglerin iptal edildiğini, şampiyon tescil edilmediğini açıkladı.

Bunun ardından Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğun en büyük adayı, ING Basketbol Süper Ligi’ne çıkmanın planlarını yaptan Petkimspor büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Mücadelede edilen 24 haftada 19 galibiyetle zirvede yer alan Petkimspor, TBF tarafından liglerin iptal edilmesiyle birlikte şampiyon ilan edilmeyi beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini bildirdi. Petkimspor’un şimdiki beklentisi ise gelecek sezonun kriterlerine uymayan ING Basketbol Süper Ligi ekibi yerine kendilerinin lige davet edilmesi.

Petkimspor Genel Menajeri Levent Türknas yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İnsan sağlığı her şeyden önemli ancak sezonun çok büyük bir kısmı tamamlanmıştı. Bu kadar emek harcayıp şampiyonluğa çok yaklaşmışken liglerin karar alınmadan sonlandırılması üzücü oldu. Emeklerimiz boşa gitti. Federasyon da Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yaptığı gibi zirvedeki takımları direkt üst lige alabilirdi. Böyle bir kriz döneminde seneye mali kriterleri uygulamaları da zor ama TBF ile temaslarımızı sürdürüp hak ettiğimiz Süper Lig’e alınmak için elimizden geleni yapacağız