Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Burak Bıyıktay: “Oyuncuların verdiği katkı umut verici”

Burak Bıyıktay: “Oyuncuların verdiği katkı umut verici”

ING Basketbol Süper Ligi 2. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko mücadelesinin ardından başantrenör Burak Bıyıktay açıklama yaptı.

Burak Bıyıktay

ING Basketbol Süper Ligi 2. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko arasında geçen karşılaşmada sarı lacivertli ekip 74-83’lük skorla sahadan galip ayrıldı. Maçın ardından Beşiktaş’ın başantrenörü Burak Bıyıktay açıklamalarda bulundu.

Koç Burak Bıyıktay’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

İlk yarıda savunma direncimiz düşüktü. 9’da 8 gibi iyi bir yüzdeyle üçlük soktular. Maçı yüzde 56’yla bitirmişler. Çok daha tecrübeli ve iyi oyuncuları var. Bizim amacımız farklı. Bizim elimizdeki potansiyeli hem Beşiktaş‘a hem Türk basketboluna kazandırmak, hem de onları yetiştirmek için uğraşıyoruz. Bugün bence özellikle ikinci yarıda iyi bir basketbol oynadık. Maçı kazanıp kazanmamak çok önemli ancak gençlikten dolayı basit hatalar yapabiliyoruz. Ama başından beri hep dediğimiz bir şey var: Sabır. Bu sabır bu çocukları çok iyi yerlere getirecek. Yabancısız oynadık. Bir oyuncumuz sakat, diğerlerini ben tercih etmedim.
Bugün Alperen hakikaten iyi oynadı. Hücumda iyiydi ancak savunmada da kendini geliştirmesi lazım. Ercan’dan istediğimiz katkıyı alamadık, bence daha büyük bir potansiyel. Sadık iyiydi. Mehmet hazır olmamasına rağmen takım kaptanı olarak onun gelişi birçok şeyi topladı. Eray çok iyi oynadı. Bence genel olarak benchten iyi katkı aldık. Herkesin verdiği katkı umut verici.