Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Burak Bıyıktay:”Bu maçı tecrübesizliğe ve heyecana veriyorum”

Burak Bıyıktay:”Bu maçı tecrübesizliğe ve heyecana veriyorum”

Basketbol Süper Ligi 1. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Frutti Extra Bursaspor karşılaşmasının ardından Burak Bıyıktay açıklamada bulundu.

BurakBıyıktay

ING Basketbol Süper Ligi 1. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Frutti Extra Bursaspor karşılaşmasında Beşiktaş 89-73’lük skorla sahadan ağlup ayrılan taraf oldu. Maçın ardından Beşiktaş başantrenörü Burak Bıyıktay açıklamalarda bulundu.

Burak Bıyıktay, ilk resmi maçlarına çıkmalarının oyuncular üzerinde çok baskı yarattığını dile getirdi.

Bıyıktay’ın ifadeleri şu şekilde:

İlk resmi maçımızı oynadık. Bu durum genç takımımızda baskı yarattı. Maça çok kötü başladık. Maçın büyük bir bölümünde psikolojik baskıyı üstümüzden atamadık. Oyuncularım ilk resmi maçlarına çıkmaları nedeniyle söylememize rağmen herhalde biraz heyecanlandılar. Zaman zaman savunma direncini artırıp rakibe yakalayacak yerlere geldik ama gençliğin verdiği hatalarla maçın içinde kalamadık. Farkın 9-10 sayıya indiği bölümlerde basit hatalar yaptık. 8 saniye içinde bir top kaybı ve bir tane üçlük yiyerek maçı kaybetme noktasına geldik. Bunlar normal. Genç bir kadro olduğumuz için bu tip durumlar olacaktır. Yavaş yavaş bir arada oynamayı öğreneceğiz. Daha iyi mücadele etmeyi öğreneceğiz. Kaybetsek de daha enerjik ve mücadele eden bir takım olmamız lazım. Bugünkü maçı tecrübesizliğe ve heyecana veriyorum. Amacımız hem maçları kazanmak hem de oyuncuları yetiştirmek. Bunlar kısa vadede olacak işler değil. Her maç üstüne bir şey koymamız lazım. Bundan sonraki maçlara bakacağız.