Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Çekişmeli Geçen Maçı Efes Kazandı!

Çekişmeli Geçen Maçı Efes Kazandı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 12. Haftasında Darüşşafaka Doğuş takımı Anadolu Efes’in sahasına konuk oldu.

Karşılaşmanın ilk dakikalarına her iki takımda karşılıklı sayılarla devam etti. Buna göre ilk çeyrek skoru 1819 Darüşşafaka Doğuş’un üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyreğe her iki takımda eşit başladı diyebiliriz. İkinci çeyreğin henüz 5. Dakikasında Anadolu Efes takımı 3027 üstünlüğü yakaladı. İlerleyen dakikalarda yine lacivert beyazlılar ikinci çeyreği 4139 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte ise ilk dakikalarda her iki takımda sayı almakta zorlandı. İlk dakikaların kısır geçtiği karşılaşmada ilerleyen dakikalarda ise karşılıklı sayıların alınmasıyla sonuç 12 – 12 duruma geldi. Buna göre üçüncü çeyrek 5351 Anadolu Efes üstünlüğü ile tamamlandı.

Son çeyrekte ise beklenen fark yine olmadı. Kısıra geçen karşılaşma aynı zamanda karşılıklı sayılar ile devam etti. Darüşşafaka ’da Wilbekin 3 sayılık sayılar alarak mücadeleyi devam ettirse de Efes takımı ise pota altından sayı almaya devam etti. Anadolu Efes son dakikalarda hücum hattında etkili olmaya başladı ve 5 sayı fark atmayı başardı. Buna göre skor 7065 oldu.  Son 33 saniye kala Darüşşafaka takımında James Anderson etkili bir sayı alarak farkı 4 sayıya indirmeyi başardı. Kalan saniyelerde ise Darüşşafaka takımı sayı üretmekte zorlansa da sonuç 7872 Anadolu Efes takımı lehine oldu.