Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Daçka Giresun’da Farklı Kazandı!

Daçka Giresun’da Farklı Kazandı!

Süper Toto Basketbol Liginin kapanış maçı olan Darüşşafaka Doğuş – Yeşilgiresun Belediyespor arasında oynandı. Bu maçın galibi ise, Darüşşafaka Doğuş takımı oldu. Darüşşafaka 80 sayı alarak Yeşilgiresun Belediyespor ise, 61 sayı aldı. Bu durumda 80-61 maç sonucu olarak ilan edildi.

İşte Detaylar;

Yeşilgiresun Belediyespor mücadeleye hızlı bir başlangıç yaptı. Bu hızlı başlangıç karşılaşmanın ilk dakikasında 5-0 olarak skorboard ’da görüldü. Maçın 5. Dakikasına gelindiğinde Yeşil, beyazlı takımın 13 – 8 önde olduğu bir mücadele ile devam edildi. Ancak misafir takımın toparlanması gerekiyordu. Maçın 6. Dakikasında eşitlik yakalandı. 13 – 13 berabere olan her iki takım şu şekilde serüveni devam ettirdi.  Maçın ilk çeyreğinin bitmesine 10 saniye kala, konuk ekip oyuncusunun basketi ile 18 – 18 eşitlik oldu ve her iki takımda ilk çeyrekte beraberliği yakaladı.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna geçildiğinde ise karşılıklı basketlerin atılmasına şahit olduk. Son saniyelerde Darüşşafaka Doğuş takımının oyuncusu Mehmet Yağmur iki sayılık bir atış yaparak devre arasına her iki takımın 37 – 36 şeklinde gidildi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde ise ev sahibi takımın 3 sayılık basketiyle oyuna başlangıç yapıldı. İlk dakikalarda yine karşılıklı basketler atılmaya devam edildi. Bir an maçın 23. Dakikasında atılan basket ile yine bir beraberlik daha yakalanmış oldu. 43 – 43 devam eden karşılaşmada kıyasıya bir mücadeleye tanık olduk.

Maçın ilerlemesiyle birlikte misafir takım olan Yeşilgiresun Belediyespor üst üste aldığı 9 sayı ile üstünlüğü eline geçirdi.  Son çeyrekte ise bu üstünlük bozulmadı ve sonuç 80 – 61 şeklinde bitti.