Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Darüşşafaka Tekfen Euroleague’den ayrılarak Şampiyonlar Ligi’ne geçti

Darüşşafaka Tekfen Euroleague’den ayrılarak Şampiyonlar Ligi’ne geçti

THY Euroleague ve EuroCup'ta uzun yıllardır mücadele veren Darüşşafaka Tekfen, 2020-21 sezonu için Şampiyonlar Ligi ile anlaştı.

darüşşafaka-tekfen-bcl

THY Euroleague ve EuroCup’ta uzun yıllardır mücadele veren Darüşşafaka Tekfen, 2020-21 sezonu için Şampiyonlar Ligi ile anlaştı.

Darüşşafaka Tekfen ile birlikte, İspanya’dan Bilbao Basket ve Litvanya’dan Rytas Vilnius kulüpleri BCL’in beşinci sezonuna katılmak üzere çoktan kayıt oldu. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nden yapılan açıklamada; turnuvaya ilerleyen zamanlarda Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de katılımının devam edeceği vurgulandı.

Şampiyonlar Ligi koronavirüs sebebiyle askıya alınan 2019-20 sezonu, 30 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Sekizli Final ile şampiyonunu belirleyecek. Bu duruma paralel olarak da 2020-21 sezonuna kulüplerin katılım sürecini de başlatan BCL yönetimi Avrupa’dan birçok başvuru aldıklarını duyurdu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Avrupa’nın en güçlü liglerinden bazılarında oynayan bu en iyi kulüpleri Basketbol Şampiyonlar Ligi ailesine kabul etmekten mutluluk duyuyoruz. Gelecek yılki mücadeleye özel bir hava getireceklerine inanıyorum. Onların BCL’e katılması, BCL’in başarılı bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin, kulüpler için sportif sonuçlara ve liyakate dayalı büyük bir uluslararası yarışma sağlamaya odaklanması sonucu, her geçen gün daha fazla kulübün BCL’e inandığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, geçen süreçte, üst düzeyde bir Avrupa kupası kazanma hedefinde olan daha fazla kulübün, bu hayallerini sürdürmek için Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni seçtiğini görmek bizi heyecanlandırıyor