Ana sayfa Haberler Delaney neden Fenerbahçe’ye gelmedi? Açıkladı

Delaney neden Fenerbahçe’ye gelmedi? Açıkladı

Fenerbahçe ile adı sıkça yan yana gelen Birleşik Amerikalı Malcolm Delaney, Fenerbahçe taraftarıyla geçmişte sorun yaşadığı için Fenerbahçe’yi tercih etmediğini açıkladı

Yunanistan haber sitesi SDNA’ya konuşan Delaney, “Fenerbahçe taraftarlarını sosyal medya hesabımdan geçmişte bloklamıştım bu konu gündeme gelince de sorun oldu” ifadelerini kullanırken, Yunan haber sitesine yaptığı açıklama şu şekilde;

“Taraftarlar Çin’e 6 ay için gittiğimi anlayamıyor. Kariyerimi Çin’de tamamlamayacağım. Avrupa’ya geri dönmem demedim. Eğer 6 ay sonra takımları beni almak isterse ne olacak? Şu anda birçok takımın taraftarı bana kötü sözler söylüyor. Mesela Fenerbahçe taraftarı ile bir dönem sorun olmuştu. 300-400 Fenerbahçe taraftarını Twitter’dan bloklamıştım. Bu sezon Fenerbahçe ile görüşürken taraftarla o dönem yaşadığım sorun gündeme geldi. Taraftarlar, yaptığı hareketlerin daha sonra birinini kararında nasıl rol oynayacağını bilmeli”.

“Avrupa’da oynamaktan bıktım”

Artık NBA’da oynamak istediğini ifade eden Delaney, Avrupa’dan gelen teklifleri geri çevirdiğini ifade ederken Çin’den gelen cazip teklifi kabul etti.

“Avrupa’da oynamaktan bıktım. NBA’de oynamak için Avrupa’dan gelen daha yüksek teklifleri geri çevirdim. Avrupa’da daha çok para kazanabilirim. NBA’e gitmeden önce Çin’den 6 ay için 2.5 milyon Dolar’lık teklif aldım. Ama NBA’e gittim. Her şey para değil. Rahat da olmak önemli. Avrupa sezonu çok uzun. Kesinlikle bununla ilgili bir şey yapmak gerekiyor. Hayatımı NBA üzerine de kurmadım. Eğer orada olmam gerekiyorsa olurum; yoksa olmam. Sadece basketbol oynamak istiyorum” ifadelerini kullandı.