Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Dİ Büyükçekmece Seriyi İki Uzatmada Bitirdi

Dİ Büyükçekmece Seriyi İki Uzatmada Bitirdi

Dİ Büyükçekmece deplasmanda aldığı bu galibiyetle 3 maçlık mağlubiyet serisini sonlandırdı ve 4 galibiyete ulaştı. Trabzonspor ise üst üste 4 toplamda 8. yenilgisini aldı.

Düşük tempoda başlayan maçta ilk dakikalar dengeli geçti. Üstünlük sık sık el değiştirirken Caleb Green ve Harris ile etkisini arttıran Trabzonspor çeyreği 22-19 önde kapattı. Ev sahibi farkı açmak istese de Büyükçekmece hücumda karşılık verdi. Anca bu dakikadan sonra tempo bulan Trabzonspor farkkı çift hanelere kadar çıkarttı. Devre sonunda üst üste basketler bulan deplasman ekibi skoru tekrar dengeye getirdi. Trabzonspor soyunma odasına 48-45 üstünlükle gitti.

İkinci devrede de ev sahibi daha etkili olsa da tek Dİ Büyükçekmece farkın çift hanelere çıkmasına izin vermedi. Trabzonspor son 10 dakikaya 69-66 önde girdi. 7-0 seri bulan Bordo Mavililere cevap Erving Walker’dan geldi ve son 5 dakikaya 5 sayılık farkla girildi. Büyükçekmece’de Kairys’nin üst üste basketleriyle 8-0 seri geldi ve bitime 1 dakika kala skorda eşitlik sağlandı. Obekpa ev sahibini öne geçirse de son saniyede gelen faul atışları sonrası maç 84-84‘lük skorla uzadı.

Uzatmalarda deplasman ekibi ilk çeyrek sonrası ilk kez öne geçti ancak bu durum çok uzun sürmedi. İki takım bu 5 dakikada da eşitliği bozamadı ve 95-95‘lik skorla ikinci uzatmaya gidildi. Demir İnşaat Büyükçekmece hücumda etkili olurken sahadan da 113-105‘lik galibiyetle ayrıldı.