Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Egehan Arna: “Beşiktaş’ı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz”

Egehan Arna: “Beşiktaş’ı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz”

Egehan Arna yeni takımı Beşiktaş‘ın gelecek sezon hedeflerini, bireysel hedeflerini ve örnek aldığı oyuncuları anlattı.

egehan-arna

FIBA Şampiyonlar Ligi VE ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş’a transfer olan Egehan Arna, Sports TV’ye konuk oldu. Levent Yavuz’un programına katılan genç oyuncu kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Egehan Arna yeni takımı Beşiktaş‘ın gelecek sezon hedeflerini, bireysel hedeflerini ve örnek aldığı oyuncuları anlattı.

“ENERJİMİZLE FARK YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

“Ben öncelikle Beşiktaşlı yöneticilere teşekkür etmek istiyorum. Bence ilerisi için de öncelik edebilecek bir projeye sahibiz. Önemli genç yetenekler olarak burada toplandık, gerek Banvit’ten gelen oyuncular olsun gerek Beşiktaş yapısından çıkan oyuncular olsun… Yabancı oyuncularımız da bildiğiniz gibi NCAA’den yeni mezun olmuş çaylak oyuncular. Enerjimizle fark yaratmaya çalışacağız. Ben iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum, çok heyecanlıyım.”

“KENDİMİZİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ”

“Sezon boyunca bizim hem bireysel hem de takım olarak maç maç ilerlememiz gerekiyor. Bizim için çok önemli bir sezon. Her maçı final gibi oynamamız gerekiyor. Hepimiz, kendimizi bir şekilde göstermek istiyoruz. Takım olarak da siyah-beyazlı formayı bir üst seviyeye taşımak istiyoruz.”

“EUROLEAGUE OYUNCUSU OLABİLECEĞİMİ GÖSTERMEK İSTİYORUM”

“Basketbol oynayan her sporcunun öncelikli hedefi milli takımı temsil etmektir. Hepimizin ilk amacı bu. Beşiktaş’a gelirken de bir EuroLeague oyuncusu olabileceğimi göstermek istiyordum. Bir sıçrama yapabilmek için buraya geldim. İnşallah bunu yaparken takımımızı da ileriye taşıyacağız. 25-26 yaşıma geldiğimde EuroLeague ve Milli Takımda önemli görevler alabilen bir oyuncu olmak istiyorum.”

“HARDEN VE DURANT’TEN BİR ŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM”

“Ben Diamantidis’i izleyerek büyüdüm. Hem solak olması hem de altyapılarda oyun kurucu oynadığım için her zaman ondan bir şeyler kapmaya çalıştım. Avrupa basketbolunda hep onu kendime idol aldım. NBA’de de James Harden ve Kevin Durant gibi isimlerin oyunlarını izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.”