Ana sayfa THY Euroleague Ergin Ataman: “Keşke o tepkiyi vermeseydim ama…”

Ergin Ataman: “Keşke o tepkiyi vermeseydim ama…”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Beko'yu 4-3 ile devirerek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, CNN Türk'e önemli açıklamalarda bulundu.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko’yu 4-3 ile devirerek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, CNN Türk’e önemli açıklamalarda bulundu.

Ataman, CNN Türk televizyonuna yaptığı açıklamada yeni sezon için Derrick Williams ile ilgilendiklerini, NBA’den geri dönmesi beklenen Furkan Korkmaz için teklif yapmaya hazırlandıklarını belirtti.

Ataman açıklamasında, Final Four finalinde kendisiyle dalga geçen taraftarlara tepki verdiği için Keşke o tepkiyi vermeseydim derken, bazen de ‘iyi yapmışım’ diyorum dedi.

Ergin Ataman’ın açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

“KEŞKE O TEPKİYİ VERMESEYDİM”

CSKA maçının 38 dakikasında bu terbiyesizlikleri yapan sadece 100-150 kişilik bir gruptu. Çoğu bizi desteklemişti. Maçın sonunda bizimle alay etmeleri, benim tepki vermeme sebep oldu. Keşke o tepkiyi vermeseydim derken, o kişilere bazen de iyi yapmışım diyorum.

“GAZETELERDE HAKKIMDA ÇİRKİN İTHAMLAR VAR”

Halen görüyorum bazı gazetelerde çirkin ithamlar var. Benim 2008 yılında iki oyuncuma doping yaptırdığım yönünde haber çıkmış. Ben doping yaptırsam ceza alırdım veya kulübüm ceza alırdı. Bu tip demeçler, bu gazetecilerin formayla saldırması sonucu bu ortam oluştu.

“LARKİN’İN TAKIMDA KALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Ben Shane Larkin’in kalacağını düşünüyorum. Larkin, Avrupa’da oynarsa Efes’te oynamaya devam eder. Ama NBA’den çok büyük bir teklif alırsa o zaman gider. Biz de 31 Temmuz’a kadar ona izin verdik ve bekleyecek ama burada oynamaktan gerçekten çok mutlu.

“FURKAN’IN YUVASINA DÖNMESİNİ İSTİYORUZ”

Cedi Osman ve Dario Saric önemli pozisyondalar NBA’de. Bir tek Furkan Korkmaz’ın Avrupa’ya dönme ihtimalinden bahsediliyor ve biz de takip ediyoruz. Ama burada şartlar önemli. Ben de isterim Furkan’ın yuvasına dönmesini ama tüm bunlar şartlar uygun olursa olur.

“DERRİCK WİLLİAMS’DAN HABER BEKLİYORUZ”

Takımdan şu an ayrılan sadece Motum oldu. Biz de sadece o pozisyona bir oyuncu arayışı içerisindeyiz. Mesela Derrick Williams var Bayern’den. Bunun dışında Maccabi’den Caloiaro var. NBA G League’de oynayan 1-2 oyuncu var. İsim vermeyeyim, fiyatı iki katına çıkar. Derrick Williams ile ilgileniyoruz ama o da bir süre bekleyeceğini söyledi NBA ile alakalı olarak. O nedenle zaman içerisinde göreceğiz ama sadece 1 oyuncu transfer edeceğiz çünkü takımın tamamını aynı tutmak istiyoruz. Herkesin rolü belli, dalgalanma istemiyoruz.