Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ergin Ataman maç sonrası hakemlere sitem etti

Ergin Ataman maç sonrası hakemlere sitem etti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi yarı final play-off serisi ilk maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı 82-77 mağlup eden Anadolu Efes’de, koç Ergin Ataman maç sonunda hakemlere sitem etti.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin sonrasında Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında ilk yarıda dört oyuncusunun üç faule ulaştığına sitem ederken şu ifadeleri kullandı:

Rakibin baskılı savunmasıyla kontrolü kaybettik. İlk yarıda dört oyuncumuz 3 faule ulaştı. Bunda hakemler mi haklı yoksa biz mi hata yaptık anlayamadım. İkinci yarı rotasyonu iyi yaptık. Maçı beş faul almadan tamamladık. Beaubois ve Simon önemli katkı verdi. Galatasaray iyi mücadele eden bir ekip. Seri zor geçecek.

“KAZANMAK İSTİYORSAK YÜKSEK YÜZDEYLE OYNAMALIYIZ”

Mücadelenin ardından Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan da açıklamalarda bulunurken, koç Küçük detayların sonucu belirlediği bir maç oldu. Baktığımız zaman iki sayılık atışlardaki yüzdemiz inanılmaz derecede kötü. Dolayısıyla böyle takımları yenmek istiyorsanız, yüzdeniz daha yüksek olmalı. Maçın kaybedilmesinde önemli bir anahtar. Bu aslında sezonun da özeti; tecrübe. Sezon boyu bu tür atışların kıymetini bilen bir basketbol sergileyemedik. Önemli anlardaki atış tercihleri maçın kaybına etki etti dedi.

“SAVAŞMAKTAN GERİ ADIM ATMADIK”

Serinin ikinci maçını kazanmak istediklerini aktaran koç Erdoğan Rakibimiz hangi yabancı oyuncularını oynatacak bunu bilmiyoruz. Ancak bize göre biraz daha diri bir ekip olacak karşımızda. Savaşmaktan hiç geri adım atmadık. Umarım seriyi 1-1’e getiririz ifadelerini kullandı.