Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ergin Ataman Shane Larkin’in durumunu açıkladı

Ergin Ataman Shane Larkin’in durumunu açıkladı

Koç Ergin Ataman, Beşiktaş Sompo Sigorta mücadelesi sonrası Shane Larkin ile Beaubois'in sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nin ikinci haftasında Beşiktaş Sompo Sigorta’yı 80-68 mağlup eden Anadolu Efes‘in başantrenörü Ergin Ataman, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman, yaptığı açıklamada Beşiktaş deplasmanından galibiyet almanın zor olduğunu ve siyah beyazlıların çok tehlikeli olduğundan bahsederken, enerjisiz ve güçsüz olduklarını söyledi:

Beşiktaş tehlikeli bir takım ve bu deplasmandan galibiyetle ayrılmak önemli. İlk devrede çok kötü bir basketbol oynadık. Enerjisiz ve güçsüzdük. Ama daha sonra yavaş yavaş açıldık. İkinci devre daha iyi oynadık. Ancak hızlı hücumları gereksiz atışlarla bitirmeye çalıştık. Bu nedenle Beşiktaş’ı tekrar maça ortak ettik yoksa çok daha erken kopartabilirdik.

“İYİ OYNAMIYORUZ”

Sezon başında istedikleri basketbolu oynayamadıklarını söyleyen Ataman Şu anda iyi oynamıyoruz. İstediğimiz basketbolu oynamıyoruz. Sezon başı bunu bekliyorduk zaten ve gelişmeye çalışıyoruz. Önümüzde Euroleague’de çok önemli bir Alba Berlin maçı var iç sahada. Hedefimiz o maç olacak dedi.

LARKİN VE BEAUBOIS ÇARŞAMBA GERİ DÖNÜYOR

Koç Ataman’a sakat oyuncular Shane Larkin ve Rodrigue Beaubois’in durumunun sorulması üzerine Türkiye’de bu çok önemli değil, sonuçta beş yabancı oynuyor ve onların yerini dolduracak oyuncularımız var. Ama Euroleague’de ikisi de çok önemli. Sağlık ekibinin bana verdiği bilgiye göre, ikisi de Çarşamba günü idmanlara çıkacak. Çarşamba ve Perşembe gösterecekleri performansa göre de Cuma günü kadroya alıp almama kararını vereceğiz ifadelerini kullanarak sözlerini son verdi.