Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ergin Ataman taraftarı İçişleri Bakanı’na şikayet etti

Ergin Ataman taraftarı İçişleri Bakanı’na şikayet etti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final play-off serisi 2. maçında Anadolu Efes’in 101-93’lük skorla kazanmasının ardından koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında Fenerbahçe taraftarına tepkilerini sürdüren Ergin Ataman, Ülker Arena’da oynanacak mücadeleler öncesinde taraftarı İçişleri Bakanı’na Gençlik ve Spor Bakanı’na ve Emniyet Spor Şube’ye şikayet ederek, 6222’nin uygulanmasını istedi.

Sözlerine ilk yarıda Fenerbahçe’nin daha iyi oynadığını söylerek başlayan Ataman Hücum ağırlıklı kadro ile oynadık. Doğuş’un ciddi bir sakatlığı vardı. İlk yarıda istediğimizi yapamadık. Devre arasında konuştuk. Hücumda 3 oyun kurucuyla oynadık. Fenerbahçe’nin yaptığı gibi biz de ikili oyunlar yaptık ve istediğimizi elde ettik. Güzel bir karakter gösterdik. 16 sayı geriye düştüğümüz maçı çevirdik. Oyuncularımı kutluyorum dedi.

“FEDERASYONUN KURALLARINA HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIM”

Koç Ataman’a Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde serinin üçüncü ve dördüncü maçının oynanacağı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

Türkiye Basketbol Federasyonunun disiplin yönetmeliğini inceledim. Hayretler içerisinde kaldım. Eskiden küfür olduğu zaman maçlarda 3 anons olur ve o takımlar ceza alırdı. Bu serbest bırakılmış. Altıncı ve yedinci uyarıya kadar isteyen istediği gibi küfür edebiliyormuş. Salonlarda bunu da görmüş olduk. Bastır parayı gel burada istediği kadar, istediğin kişiye küfür et. Nasıl bir disiplin yönetmeliği yayınlanmış, şaşırdım. Maç öncesi bunları duymamak için kulaklıkla çıktım ve müzik dinledim.

“İÇİŞLERİ BAKANIMIZI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM”

Fenerbahçe Beko taraftarı ile Ergin Ataman arasındaki gerginlik bugün oynanan mücadelede de sürerken, koç Ataman, sarı-lacivertli taraftarları Gençlik ve Spor Bakanı’na, İçişleri Bakanı’na ve Emniyet Genel Müdürlüğü Spor Şube’ye şikayet ederek, kendisini Ülker Arena’da korumalarını istedi.

Orada geçmişte çok tatsız olaylar yaşandı. Ama bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesiyle dünyanın her yerine gittim. Onun için Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na da giderim. Sonuçta Gençlik ve Spor Bakanlığımız var, İçişleri Bakanlığımız var. Spor şubemiz var. Bu konuda herhangi bir endişem yok. Tek beklentim Türkiye’de yıllar önce yapılan 6222 sayılı kanun var. Beklentim bu yasanın kullanılması. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızı, Sayın İçişleri Bakanımızı ve spor şubeyi göreve çağırıyorum. Ben profesyonel bir antrenörüm. Kulübüm şampiyonluk mücadelesi veriyor ve takımımın başında olmamı istiyor. Ben de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na gideceğim