Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ergin Ataman’dan Galatasaray taraftarına: “Gerçekleri tarih yazar…”

Ergin Ataman’dan Galatasaray taraftarına: “Gerçekleri tarih yazar…”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 6. maçında Fenerbahçe Beko'nun Anadolu Efes'i 85-69'luk skorla mağlup etmesinin ardından açıklamalarda bulunan koç Ergin Ataman son maçı kazanarak şampiyon olacaklarını söyledi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 6. maçında Fenerbahçe Beko’nun Anadolu Efes’i 85-69’luk skorla mağlup etmesinin ardından açıklamalarda bulunan koç Ergin Ataman son maçı kazanarak şampiyon olacaklarını söyledi.

Koç Ergin Ataman, bu akşam Fenerbahçe karşısında mağlup oldukları için hiç üzgün olmadığını belirtirken, “Gerçekleri tarih yazar, tarihide…” sözleriyle Galatasaray taraftarının marşının bir kısmıyla sarı-kırmızılı taraftarlara selam çakarken, “dostlarımdan destek bekliyorum” ifadesiyle Galatasaraylılar’dan Sinan Erdem’de kendilerine destek olmasını isim vermeden istedi.

Bugün oynanan karşılaşmaya ailesini getiremediğini ifade eden Ergin Ataman, Fenerbahçe yöneticilerini ailesiyle birlikte Sinan Erdem’de oynanacak finale davet etti.

Ergin Ataman’ın maç sonundaki görüşleri şu şekilde:

“BUGÜN HÜCUMDA İYİ OYNAMADIK”

“Bu akşam hücumda iyi oynayamadık. Özellike dış atışlarımızdan kötü performans elde ettik. İki skorerimiz Larkin ve Micic’in 2/14 dış atışı bizleri zorladı. İlk yarı Buğrahan oyuna girdiğinde çok ciddi katkı verdi ve oyuna geri döndük. İkinci yarıda uzun bir süre çok iyi oynamamamıza rağmen savunmayla ayakta kalmayı başardık ama ribauntlarda ciddi anlamda bir sıkıntı yaşadık.

“AVRUPA’DA OYNADIĞIM DÖRT FİNALİN ÜÇÜNÜ KAZANDIM”

Fenerbahçe Beko’nun 39 ribaunduna karşılık biz sadece 26 ribaunt alabildik. Sonuçta da Fenerbahçe Beko maçı kazandı. Fenerbahçe Beko’yu tebrik ediyorum. Biz bu akşam şampiyon olamadık ama hiç üzgün değilim. 22 yıllık basketbol kariyerimde Türkiye’de yirmiye yakın final oynadım, Avrupa’da dört tane final oynadım, üçünü kazandım. Birisini geçen ay kaybettim.

“FENERBAHÇE YÖNETİCİLERİNİ AİLESİYLE SİNAN ERDEM’E DAVET EDİYORUM”

Kariyerim boyunca bütün şampiyonluk maçlarımda ailem ve çocuklarım hep salondalardı. Çoğunda kazandık, birlikte kutladık. Bazılarını kaybettik, hep beraberdik ama burada olmayı çok istemelerine rağmen ben ailemi buraya getiremedim. Fenerbahçe Beko koçunun, yöneticilerinin, oyuncularının tüm ailelerini Sinan Erdem’e davet ediyorum.

(OBRADOVİC BU SÖZLERİN ÜZERİNE ERGİN ATAMAN’A YANIT VERDİ, OKUMAK İÇİN TIKLAYIN)

“GERÇEKLERİ TARİH YAZAR”

Fenerbahçe Beko ile Türk basketbol tarihindeki en muhteşem seriyi oynuyoruz. Sözlerimi de şöyle bitirmek istiyorum, gerçekleri tarih yazar, tarihi de bizler bütün dostlarımızla, taraftarımızla ve ailelerimizle birlikte Sinan Erdem’de şampiyon olarak yazacağız.”