Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Ergin Ataman’dan Obradovic’e sert sözler: ”Saygısızlık…”

Ergin Ataman’dan Obradovic’e sert sözler: ”Saygısızlık…”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Doğuş ile oynadıkları maçın ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Obradovic’in son saniyelerde fark olmasına rağmen faul yaptırıp ardından 100. sayıyı attırmasına tepki gösteren Ergin Ataman, ”Bugüne kadar Obradovic’e karşı maç da kazandım, çok da kaybettim. Her seferinde gittim elini sıktım ama bugün elini sıkmadım. Neden elini sıkmadığımı o benden daha iyi bilir. Meslektaşlar arası saygı vardır. Bir takımın 24 sayı öndeyken faul yaptırıp, 6 saniye kala hücum etmesi mesleki anlamda çok büyük bir saygısızlıktır. Üzüldüm ama doğal tabii. Tokat olayı ve 25 sayılık mağlubiyetin ardından zor bir hafta geçirdi. Çok üzüldüğümü söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, Fenerbahçe Doğuş’un faul yaptıktan sonra 100. sayıyı atmasına tepki gösterip, maç biter bitmez Obradovic ile el şıkışmadan soyunma odasına gitmişti.

Fenerbahçe Doğuş’un başantrenörü Zeljko Obradovic de maç sonunda kısa bir değerlendirme yaptı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Obradovic, önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Maça çok agresif başladık ve 27-10 öndeydik. Büyük öz güven ve istekle oynayan bir takımız. İkinci yarının başı ve üçüncü çeyrekte sorun yaşadık, 12-0’lık seri yakaladılar ama sonradan toparladık. Genel olarak iyi bir maçtı, sadece kötü olan şeyler top kayıplarıydı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Saygı duyduğumuz bir takıma karşı çok iyi bir maç çıkardık.”