Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe 30 Maçtır Yenilmiyor

Fenerbahçe 30 Maçtır Yenilmiyor

Ligde son yenilgisini 9. haftada, 4 Aralık 2016’da TOFAŞ deplasmanında yaşayan Fenerbahçe takımı, daha sonra normal sezonda oynadığı 21 müsabaka ile Play-Off’ta yaptığı 9 karşılaşmayı kazanmayı başardı. Fenerbahçe’nin bileğini 2017 yılında büken bir ekip olmadı.

Beşiktaş’ı 15 Maçta da Yendi

Fenerbahçe, Beşiktaş ile oynadığı son 15 resmi müsabakadan galibiyetle ayrıldı. Rakibi karşısındaki son yenilgisini 9 Mayıs 2012’de yaşayan sarı lacivertliler, daha sonra oynanan 15 karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldu. Fenerbahçe, son 5 yılda rakibiyle 14’ü lig, 1’i Türkiye Kupası olmak üzere oynadığı 15 karşılaşmayı da kazandı.

Obradovic’in Beşiktaş Karşısında Yenilgisi Yok

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, sarı lacivertli takımdaki kariyerinde Beşiktaş’a hiç maç kaybetmedi. Obradovic’in 2013 yılında göreve gelmesiyle Fenerbahçe, söz konusu 15 maçlık serisini yakaladı.

Obradovic Lig Tarihine Geçti

Avrupa basketbolunun en başarılı başantrenörü olarak gösterilen Zeljko Obradovic, Spor Toto Basketbol Süper Ligi tarihine geçti. Sırp çalıştırıcı, Fenerbahçe’nin mutlu sona ulaşmasıyla ligde 3 kezle en fazla şampiyonluk yaşayan yabancı antrenör unvanına sahip oldu. Ligde en fazla şampiyon olan başantrenör unvanı ise 7 kezle efsane isim Aydın Siyavuş‘a ait.