Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe, Galatasaray ve Türk Telekom turnuvadan çekildi

Fenerbahçe, Galatasaray ve Türk Telekom turnuvadan çekildi

Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom, Gloria Cup Turnuvası'ndan Covid-19 sebebiyle çekilme kararı aldı.

fb vs gs-1

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom, Gloria Cup Turnuvası’ndan TOFAŞ ve Galatasaray’ın oyuncularının Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından çekilme kararı aldı.

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Beko’nun yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. 

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

Galatasaray’ın resmi internet adresinden yapılan açıklama şu şekilde:

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır.

Takımımız, bugün İstanbul’a dönecek ve hazırlıklarını İstanbul’da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

Kamuyouna saygıyla duyurulur

Türk Telekom’un resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Türk Telekom Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya’da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta takımlarıyla alınan ortak karara göre, resmi lig maçlarına ve Şampiyonlar Ligi 8’li Finaline daha sağlıklı başlama düşüncemiz doğrultusunda ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. 

Takımımız, bugün Ankara’ya dönecek ve hazırlıklarını Ankara’da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.