Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe Doğuş BSL’de de Çok Farklı!

Fenerbahçe Doğuş BSL’de de Çok Farklı!

Karşılaşmaya Billy Baron’ın basketleriyle etkili başlayan taraf Eskişehir Basket oldu. 5-0’lık seriyle maça başlayan ev sahibi, 6:59 kala 11-4’lük skoru yakaladı. Sinan Güler ve Ahmet Düverioğlu ile rakibine karşılık veren Fenerbahçe, ilk 5 dakika geçilirken skoru 11-9’a getirdi. Jeff Ayres ile etkili olan Eskişehir Basket, son 3 dakikalık bölüme 22-14 önde girdi. Fakat kalan sürede Melih Mahmutoğlu ve Jan Vesely ile etkili olan Fenerbahçe, ilk çeyreği 24-25 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe etkili başlayan Fenerbahçe Doğuş, Wanamaker ve Vesely’nin sayılarıyla 4:46 kala 28-39’luk üstünlüğü yakaladı. Rowland ve Billy Baron’ın çabalarına rağmen Fenerbahçe Doğuş, ilk yarıyı 38-48 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin başında Datome ve Melih ile etkili olan Fenerbahçe Doğuş, ilk 5 dakikalık bölüm geçilirken 42-59 ile farkı açmayı başardı. Kalan bölümde Türk oyuncuları Sinan Güler, Ahmet Düverioğlu, Egehan Arna ve Melih Mahmutoğlu’ndan basketler bulan Fenerbahçe, üçüncü periyodu 47-70 üstün tamamladı.

Son periyoda Guduric ve Egehan Arna’nın basketleriyle başlayan Fenerbahçe Doğuş, ilk 5 dakikayı 56-80 önde geçti. Sean Marshall ve Rowland ile sayılar bulan ev sahibi ekip son 3 dakikaya girilirken skoru 62-80’e getirdi. Kalan bölümde Rowland’ın basketlerine Melih ve Melli ile cevap veren Fenerbahçe Doğuş, maçı 66-85 kazandı.

Maçın En Skorer İsmi Melih Mahmutoğlu Oldu

Eskişehir Basket’te Rowland 17 sayı, 8 asist ile en etkili isim olurken Billy Baron 15, Jeff Ayres 11 sayıyla oynadı.

Fenerbahçe Doğuş cephesinde Melih Mahmutoğlu 20 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Jan Vesely de karşılaşmayı 11 sayıyla tamamladı.