Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe Evinde Bambaşka

Fenerbahçe Evinde Bambaşka

Dengeli başlayan maçta Fenerbahçe, ilk çeyrekte Datome‘nin hücumdaki etkili oyunuyla skor bulmakta zorlanmazken Anadolu Efes‘te de ilk çeyreğin dikkat çeken ismi Derrick Brown oldu. Çeyreği 20-14‘lük skorla önde kapatan taraf ise Fenerbahçe oldu.

İkinci çeyreğe Thomas Heurtel ve Doğuş Balbay‘ın basketleriyle başlayan Anadolu Efes maçta dengeyi yakalasa da ilk yarının sonunda devreye ev sahibi takım 41-34 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe de hızlı başlayan taraf Anadolu Efes oldu. Farkı 1 sayıya kadar indiren Anadolu Efes‘e karşılığı Kostas Sloukas ile veren Fenerbahçe, dengeli giden periyodu 61-56‘lık skorla önde kapattı.

Son Çeyrekte Sloukas ve Dixon Rüzgarı

Son çeyrekte de çekişmeli devam eden maçın son bölümünde Heurtel‘in etkili oyununa rağmen Fenerbahçe‘nin yüzdeli hücumlarına karşılık veremeyen Anadolu Efes, maçın sonunu getiremeyerek maçı 81-70 kaybetti. Özellikle son bölümde kusursuz performans sergileyen Kostas Sloukas ve Bobby Dixon maçın kahramanları oldular.

Ligde evinde 26 maç üst üste kazanan sarı lacivertliler, rakibinin 5 maçlık galibiyet serisine son verdi.

İstatistikler

Fenerbahçe’de Sloukas 17, Bobby Dixon 18, Datome 16, Vasely 3, Udoh 9, Nunnally 10, Kalinic 8, Melih Mahmutoğlu, Ahmet Düverioğlu

Anadolu Efes’te Granger 11, Cedi Osman 14, Heurtel 20, Doğuş Balbay 5, Thomas 5, Brown 9 , Dunston 11, Can Maxim Mutaf