Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe son nefeste

Fenerbahçe son nefeste

Maça iyi başlayan taraf Fenerbahçe olurken, konuk ekip oyunun kotrolünü elinde tuttuğu dakikalarda farkı da çift hanelere götürecek seviyeye geldi. Ancak Karşıyaka bu dakikalarda pes etmedi ve oyuna dengeyi getirdi. İlk çeyreği sarı-lacivertli ekip 15-12’lik skorla geçti.

İkinci çeyrekte de Fenerbahçe zaman zaman ritmini bulurken, ev sahibi ekip bir şekilde maçın içinde kalmayı başardı. Devre boyunca üç sayı çizgisinden Melih Mahmutoğlu’nun da etkisiyle 24-0’lık skor avantajı yakalayan Fenerbahçe, soyunma odasına da 34-29’luk skorla önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde denge bozulmazken, çeyreğin sonlarına doğru Fenerbahçe 7-0’lık seri yakaladı ve skor da 51-44 oldu. Bu seriyi bozan ise çeyreğin iyi isimlerinden Berk Uğurlu oldu. Çeyreğin son basketi Marko Guduric’ten gelirken, Fenerbahçe son çeyreğe 55-49’la önde girdi.

Son çeyreğin başlamasıyla birlikte heyecan da tavan yapmaya başladı. Fenerbahçe bir türlü maçı koparacak o hamleyi yapamazken, Karşıyaka sürekli rakibini takip etti. Maçın son 5 dakikalık bölümüne Fenerbahçe 59-58’le geride girdi ve Karşıyaka maçından başından beri ilk kez öne geçti. Berk Uğurlu ve Brad Wanamaker’ın karşılıklı sayılarıyla son 4 dakikaya 62-62’lik eşitlikle girildi.

Maçın sonlarına doğru kontrolü yeniden eline alan Fenerbahçe, deplasmanda zor da olsa kazandı ve liderliğini sürdürdü.

Karşıyaka‘da Berk Uğurlu 11 sayı-4 asist-5 ribaunt yaparken, DJ Kennedy 22 sayı-3 asist, Marko Banic 12 sayı-2 ribaunt ve Jarrod Jones 10 sayı-4 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe‘de Marko Guduric 11 sayı-3 asist-4 ribaunt yaparken, Brad Wanamaker 16 sayı-2 asist, James Nunnally 12 sayı-4 asist, Melih Mahmutoğlu 14 sayı-1 asist, Jan Vesely ve Jason Thompson 4 sayı-7 ribaunt yaptı.