Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe Ve Trabzonspor Medical Park Maç Sonucu Belli Oldu

Fenerbahçe Ve Trabzonspor Medical Park Maç Sonucu Belli Oldu

Spor Toto Basketbol Lig ‘in 12. Haftasında Ülker Spor Arena da Fenerbahçe ve Trabzonspor Medical Park takımları karşı karşıya geldi.  Maçta sarı-lacivertliler 20 sayı fark atarak futbol da oynayacakları derbi öncesi moral depoladı. Maçın ilk çeyreğin de Trabzonspor Medical Park 3 ‘lük ve 2’lük sayılarla maçı önde bitirmişti. Fenerbahçe’ nin savunması yeterince iyi değildi. 2. Çeyrekte ise Fenerbahçe savunmasını değiştirerek karşı takımı 1 puanla öne geçti. 2. Çeyrekte maç skoru 43-42 Fenerbahçe’ nin üstünlüğüyle sona erdi.  Savunmasını değiştiren ve olumlu sonuç alan Fenerbahçe 3. Çeyrekte arada ki puanlık farkı 11 ‘e çıkararak final periyoduna çok avantajlı başlamış oldu. Sarı-lacivertler son çeyrekte arada ki farkı 20 ‘ye çıkararak 98-78 ile maçın kazananı oldu. Fenerbahçe böylelikle 12 haftada 10 kere galibiyet alarak yoluna devam ederken Trabzonspor Medical Park 12 hafta da 8. Yenilgisini aldı.  Maçın ardından ise başantrenörler açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’ nin Başantrenörü Obradovic; Karşı takım ilk çeyreklerde topu çok iyi kullanarak 2 ‘li ve 3 ’lü sayılar attılar. Bizim ise savunmamız iyi değildi. Savunmamızı değiştirdiğimiz an maçın yönü değişti. İkinci yarının başından itibaren hem hücum hem de savunma olarak çok iyi reaksiyonlar gösterdik.  Bütün takım oyuncularıma fırsat tanıdığım için çok mutluyum. Taraftarlarımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum dedi.

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Sergey Bazarevich ise; maça iyi başladıklarını fakat yaptıkları planın sadece bir yere kadar işlediğini karşılarında nitelikli oyuncuların bulunduğu derin bir kadro olduğunu söyleyerek kendilerinin daha çok çalışması ve olgunlaşması gerektiğini belirtti.  Her şeye rağmen maçın coşkulu geçtiğini keyifli bir maç yaptıklarını dile getirdi.