Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe’nin geri dönüşü yetmedi! Kupa Anadolu Efes’in!

Fenerbahçe’nin geri dönüşü yetmedi! Kupa Anadolu Efes’in!

Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes Cumhurbaşkanlığı Kupası Finali'nde karşı karşıya gelirken, lacivert beyazlılar mücadeleyi 79-74 kazanarak kupanın sahibi oldu.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin şampiyonu ile Türkiye Kupası Şampiyonu’nu karşı karşıya getiren, 35. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 79-74 mağlup ederek kupanın sahibi olmayı başardı.

KAFA KAFAYA GEÇEN İLK YARI

Mücadele iki takımında hücumda yaptığı hatalar ile başlarken, ilk 5 dakikalık bölüm 7-6’lık Efes üstünlüğü ile geçildi. Kalan bölümde Peters ve Simon ile üçlükler bulan Efes’e, De Colo ve Williams’ın sayılarıyla Fenerbahçe yanıt verdi. İlk çeyrek 19-20 sarı-lacivertlilerin üstünlüğü ile geçildi.

İkinci periyoda hızlı başlayan Efes, Peters ve Beaubois’in sayılarıyla 4 sayılık üstünlük yakaladı. Sarı-lacivertliler Stimac, Kalinic ve Melih ile 3:36 kala 30-32 öne geçmeyi başardı. Kalan bölüm karşılıklı sayılar ile geçilirken, Efes soyunma odasına 39-37 önde girmeyi başardı.

“EFES FARKI 16 SAYIYA ÇIKARDI”

Üçüncü periyoda Efes çok hızlı başlarken, ilk 5 dakikalık bölümde farkı 8 sayıya kadar çıkardı (49-41). Kalan bölümde de farkı açmaya devam eden lacivert beyazlılar 1:18 kala Beaubois’nın üçlüğü ile farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Son bölümde Ali Muhammed’in sayılarıyla farkı azaltan Fenerbahçe, son çeyreğe 64-52 geride girdi.

“FENERBAHÇE’NİN GERİ DÖNÜŞÜ YETMEDİ”

Son çeyreğe kısa 5 ile başlayan Fenerbahçe, Derrick Williams önderliğinde 16 sayılık farkı 3 sayıya kadar indirdi. Kalan bölümde ise Simon’un üçlükleriyle Anadolu Efes skora tutundu ve farkı yeniden 9 sayıya çıkararak kapıyı tamamen kapattı. Mücadele Anadolu Efes’in 79-74’lük üstünlüğü ile sona erdi.

Anadolu Efes’te 6/6 üç sayılık isabetiyle 22 sayı üreten Krunoslav Simon maçın kahramanı olurken, Micic 16 sayı, 9 asist ile ona eşlik etti. Dunston 15, Alec Peters ise 12 sayı ile galibiyete katkı yaptı.

Fenerbahçe Beko cephesinde ise yeni transfer Derrick Williams 16 sayı ile takımın en skoreri olurken, Kalinic 13, Melih ise 11 sayı ile çift hanelerde skor üreten isimler oldu.

Çeyrek Skorları

(Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko)

  • Birinci periyot: 19-20
  • İkinci periyot: 20-17
  • Üçüncü periyot: 25-15
  • Dördüncü periyot: 15-22