Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe’nin kazandığı maç kural hatası nedeniyle tekrar edilecek!

Fenerbahçe’nin kazandığı maç kural hatası nedeniyle tekrar edilecek!

Geçtiğimiz hafta sonu Fenerbahçe Beko ile Meksa Yatırım Afyon Belediyespor arasında oynanan karşılaşma kural hatasıya gerekçesiyle tekrar edilecek.

Geçtiğimiz hafta sonu Fenerbahçe Beko ile Meksa Yatırım Afyon Belediyespor arasında oynanan karşılaşma kural hatasıya gerekçesiyle tekrar edilecek.

Fenerbahçe Beko’nun deplasmanda Afyon Belediyespor’u 62-64’lük skorla mağlup ettiği karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde kural hatası olduğuna dair Afyon cephesi Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştu.

Afyon’un itiraz ettiği pozisyon; üçüncü çeyrekte Hrovat’a çalınan teknik faul öncesi topun kendilerinde olmasına rağmen, serbest atıştan sonra topun Fenerbahçe’ye verildiğini ve bunun kural hatası olduğunu TBF’ye bildirmişlerdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu da pozisyonu değerlendirerek Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan karşılaşmanın tekrarlanmasına karar verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

01 Mart 2020 tarihinde oynanan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Kulübü – Fenerbahçe Beko Spor Kulübü (BSL) müsabakası ile ilgili Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Kulübü tarafından yapılan itiraz Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülmüş ve kural hatası yapıldığı kanaatiyle müsabakanın tekrarına karar verilmiştir.
Karşılaşmanın tarihi, iki takımın maç programına göre daha sonra açıklanacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.