Fethiye Belediyespor, Oğuz Savaş’lı Bursaspor’a karşı mağlup oldu (ÖZET)

ING Basketbol Süper Ligi karşılaşmasında Fethiye Belediyespor ile Frutti Extra Bursaspor mücadelesinden Bursaspor 75-88 galip ayrıldı.

ING Basketbol Süper Ligi ikinci hafta karşılaşmasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile Frutti Extra Bursaspor mücadele etti. Bursaspor mücadeleden 75-88 galip ayrıldı.

İlk çeyreğinin beraberlikle sonlandığı mücadelede ikinci çeyrek Branden Frazier’in oyunuyla Fethiye skor üstünlüğünü aldı. Üçüncü çeyrekte Oğuz Savaş’ın performansıyla Bursaspor rakibine karşı skorda üstünlük sağladı. Bu üstünlüğü son çeyrekte de koruyan Bursaspor sahadan galip ayrıldı.

Fethiye Belediyespor’da Elgin Cook 17 sayı, 10 ribaund ile double double yaptı. Erick Bernard Neal ve Branden Frazier’da 17’şer sayı üreterek takıma katkı sağladılar. Sergilenen bu performans mağlubiyete engel olmadı.

Bursaspor tarafında ise Oğuz Savaş 21 sayı, 14 ribaund ile double double yaparak takımı sırtladı. Birkan Batuk ürettiği 17 sayıyla Savaş’a eşlik etti. Daniel Hamilton ve Perry James Jones 13’er sayı üreterek galibiyete katkı sağladılar.

Birinci çeyrek: 18-18

İkinci çeyrek: 41-36

Üçüncü çeyrek: 56-68

Dördüncü çeyrek: 75-89