Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Finalin Adı Fenerbahçe ile Beşiktaş

Finalin Adı Fenerbahçe ile Beşiktaş

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Beşiktaş Sompo Japan, Stimac ve Thompson’ın kaydettiği isabetlerle 5. dakikayı 11-7 üstün geçti. Hücumda etkili performans sergileyen ve Weems’in pota altından bulduğu basketle farkı çift hanelere çıkaran siyah beyazlılar, periyodu Anadolu Efes karşısında 26-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Erkan Veyseloğlu’nun basketleriyle başlayan konuk ekip karşısında Anadolu Efes, Heurtel’in üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği isabetlerle farkı eritmeye çalıştı. Etkili oyununu sürdüren siyah-beyazlılar, Thompson ile üç sayı çizgisinin gerisinden, Sertaç Şanlı ve Roll ikilisiyle de pota altından basketler buldu ve 16. dakikayı 40-24 önde geçti. Kalan bölümde ev sahibi ekip Cedi Osman ile farkı eritmeye çalışsa da Beşiktaş Sompo Japan, Roll’un son saniyede üç sayı çizgisinin gerisinden ürettiği basketle devre arasına 19 sayı farkla 52-33 üstün gitti.

Maçın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başlarken, 8-2’lik seri yakalayan Beşiktaş Sompo Japan, Strawberry ve Erkan Veyseloğlu’nun isabetleriyle 28. dakikada 66-42 üstünlüğünü devam ettirdi. Kalan bölümde rakibinin sayı üretmesine izin vermeyen siyah beyazlılar, Sertaç Şanlı’nın basketleriyle final periyoduna 70-42 önde girdi.

Son çeyreğe de iyi başlayan konuk ekip, Roll’un üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetle, Weems’in ise smaç basketiyle 35. dakikada farkı 34 sayıya (50-84) çıkardı. Kalan bölümde Weems ile etkili olan ve rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen Beşiktaş Sompo Japan salondan 91-65 galip ayrıldı ve finalde Fenerbahçe’nin rakibi oldu.