Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray başkanı Cengiz: “Euroleague’in zirvesindeki takımlar zarar ediyor”

Galatasaray başkanı Cengiz: “Euroleague’in zirvesindeki takımlar zarar ediyor”

Türkiye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray, 2019-20 sezonunda Doğa Sigorta ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

galatasaray-doga-sigorta-mustafa-cengiz

Türkiye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray, Doğa Sigorta ile isim sponsorluğunun 2019-20 sezonunda da devam edeceği anlaşmayı yapılan lansman ile imzaladı.

Sponsorluk anlaşması Swissotel the Bosphorus’ta Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kancal, yönetim kurulu üyeleri Ömer Cansever, Erol Özmandıracı, Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, başkan yardımcısı Nabi Kırmızı ve Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar ile birlikte Galatasaray Basketbol takımının oyuncuları da yer aldı.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, Doğa Sigorta’ya sponsorluk için teşekkür ederek sözlerine başalarken, taraftarın kulübe verdiği paraları çok dikkatli harcamaları gerektiğinin önemini vurguladı:

Doğa Sigorta ve diğer sponsorlarımızla iki başarılı yıl geçirdik. Doğa Sigorta’ya bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Galatasaray, basketi Türkiye’ye getiren kulüp. ‘Yenilmez armada’, Galatasaray’a ait bir söz. Doğa Sigorta ile uzun vadede hedefimiz, kendine yeten, geliri artan bir takım olmak. Bunu belli bir plan ve strateji içinde yürütmeye çalışıyoruz. Basketbolda da diğer dallarda da bu hedefe ulaşacağız. Kulübün imkanlarını, taraftarın verdiği paraları çok dikkatli harcamak durumundayız.

EUROLEAGUE TAKIMLARI MALİ AÇIDAN EKSİDELER

ULEB Avrupa Kupası’nın ödül sisteminin değiştirilmesi gerektiğini söyleyen, başkan Cengiz Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in de içerisinde bulunduğu Euroleague takımlarının mali açıdan eksilerde olduğunu söyledi:

THY Avrupa Ligi’ni kazanan bütün takımların mali açıdan eksilerde olduğunu gördük. Sponsorlar bunu göze alıyor. Biz bunu henüz göze alacak durumda değiliz. THY Avrupa Ligi’ni kazandığınızda gelen gelir 1 milyon avro. Yetkililerin bunu futboldaki Şampiyonlar Ligi ölçeklerine getirmeleri ve ona göre ödüllendirme yapması gerekiyor. Bir teşvik gerekir. Futbolda olduğu gibi bir ödüllendirme sistemi gerekir.

CENGİZ SPOR SALONU SÖZÜ VERDİ

Basın mensuplarının Galatasaray Basketbol Takımı’nın kendine ait bir spor salonunun olmadığının, bunun için gelecekte spor salonu yapılması planı olup olmadığının sorulması üzerine Mustafa cengiz, salonu yapılacağının sözünü verdi:

Kapalı salon geldiğimizden beri uğraştığımız bir konu. Salonu yapmak için çok ciddi sponsor arayışımız var. Avrupa üzerinden Türkiye’ye sponsorluk akışında sıkıntı var. Türkiye, Orta Doğu ve Asya üzerinden sponsorluk bulmak zorunda. Çok değerli bir üniversitemizle imza aşamasına geldik. Tekno kent üzerinden bir hasıla oluşturup salonun maliyetini çıkarmaya çalışıyoruz. Çalışmalar sürüyor. Er ya da geç oranın biteceğinden emin olabilirsiniz. Bunun sözünü verebilirim.

KIRMIZI: GALATASARAY İLE BİRLİKTELİKTEN GURUR DUYUYORUZ

Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yapan Doğa Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı ise Galatasaray’a desteklerinin devam edeceğini vurgularken, bundan gurur duydularını belirtti:

Geçen sezon tüm eleştirilere, tüm olumsuz görüşlere rağmen yarı final oynayan takımımızı kutluyorum. Geçen yıl çok önemli bir başarı elde ettik. Bu yıl da sponsorluğumuz devam ediyor. Basketbola yeni heyecan getireceğiz. Galatasaray’dan sonra yenilmez armada unvanına ulaşan kulüp yok. Sponsorluklar tabii ki tüm kuruluşlar için çok önemlidir. Bu anlamda kulübümüze verdiğimiz katkıdan dolayı çok mutluyuz. Galatasaray gibi bir marka ile anılmak bize gurur ve onur vermekte.

“GALATARAY DÜNYA MARKASI”

Sponsor bulmanın geçmişe göre daha zor olduğuna değinen Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Galatasaray’ın bir dünya markası olduğunu, kendilerinin de bundan faydalandığını dile getirdi:

Sponsor bulmak bu devirde çok zor. Galatasaray, bu zorluğu kendi markası ve başarılarıyla aşıyor. Galatasaray, bir dünya markası. Bizim de bundan faydalanacağımız çok şeyler vardır. Sezon başında yeni bir takımımız vardı. Bu takım neredeyse devam ediyor. Bu sene başarılarımıza yeni başarılar ekleyeceğiz. Avrupa’da da başarılar gelecek. Belki futbolda da sponsorluk yapabilirdik ama basketbolun önemini çok iyi biliyoruz. Amatör branşlara özellikle destek oluyoruz. Bu bir yerde sosyal sorumluluk bizim için. Çocuklarımızın sadece futbola değil başka sporlara da yönelmesi ülkemiz için çok önemli. Futbol takımı umarım bu hafta galibiyet alır ve hepimizi sevindirir. Galatasaray markası ile olmak güven verici.