Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray Bursa deplasmanında mağlup!

Galatasaray Bursa deplasmanında mağlup!

Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk ekip Galatasaray oldu. İlk periyodun 4 dakikası tamamlanırken 14-9’luk üstünlüğü yakalamıştı. TOFAŞ, farkın açılmasına izin vermedi. Weems ve Garret’in sayılarıyla, sarı-kırmızılılar karşısında 19-19’luk eşitliği yakaladı. İlk çeyrek Galatasaray’ın 27-26’lık üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıda iki takımda savunmalarını sertleştirdi. Galatasaray’de bireysel olarak öne çıkan  Auguste üst üste sayılar buldu ve  TOFAŞ bu dakikalarda çözüm üretemedi. İlk yarının son dakikalarında TOFAŞ adeta silkinerek kendine geldi ve Yiğit Arslan, Kadji ve Weems’in bulduğu sayılar ile ilk yarı sonunda eşitliği yakaladı. 48-48

İlk iki çeyrekte olduğu gibi üçüncü çeyreğe de hızlı başlayan Galatasaray, Harrison ve Auguste’nin bireysel performansıyla buldukları sayılar ile farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. TOFAŞ, 10-0’dan sonra moladan fırtına gibi döndü, Kadji ve Mejia’nın üst üste basketleriyle karşılık verdi ve skoru 64-64’e getirdi. TOFAŞ seyircisinin de müthiş desteğini bu dakikalarda alınca tempoyu yükseltti ve üçüncü çeyreği 74-68 önde kapattı.ü

Son çeyrekte de tempolu oyununu sürdüren Bursa ekibi TOFAŞ, son 10 dakikada oyunun mutlak hakimiydi. Galatasaray, TOFAŞ’ın temposuna karşılık veremedi ve Bursa ekibi mücadeleden 97-82’lik skorla galip ayrıldı.

Galatasaray’da Auguste 28 sayı 7 ribaunt ile maçın en skoreri olurken,  Harrison 15, Webster 14, Göksenin Köksal 10, Caner Erdeniz 6 sayı ile mücadele etti.

TOFAŞ’ta ise Diante Garrett 17 sayı, 14 asist ile maçın oyuncusu olurken, Mejia 25 sayı, 6 ribaunt, 7 asist, Weems 20 sayı, Kadji 9 sayı, Yiğit Arslan 13 sayı, Berkan Durmaz 4 sayı, Muhsin Yaşar 9 sayı ile galibiyete katkı verdi.

  • İlk periyot: 26-27 (Galatasaray)
  • İlk yarı: 48-48
  • Üçüncü çeyrek: 74-68 (TOFAŞ)

TOFAŞ – GALATASARAY ÖZET

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=5BDnEsy9oxI&format=ipad[/nousvideo]