Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan imzayı attı

Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan imzayı attı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray'ın baş antrenörü Ertuğrul Erdoğan sarı kırmızılı camia ile kalıcağını açıkladı.

ertugrul erdogan-1

İsmi THY EuroLeague ekiplerinden Zalgiris ile anılan Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşım ile gelecek sezonu sarı kırmızılı kulüpte devam edeceğini duyurdu.

Geride kalan birkaç günde, Avrupa’nın en önemli basketbol ülkelerinden Litvanya’nın köklü kulübü Zalgiris Kaunas’la görüşme hâlindeydim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu çapta bir organizasyon tarafından istenmek, Sarunas Jasikevicius gibi bir figürden sonra Zalgiris’te başantrenörlük pozisyonu için düşünülmek benim adıma büyük gurur kaynağıydı.

Avrupa’daki her antrenörün hâyâli bir gün Euroleague’de çalışmaktır. Ben de aynı kanaatteyim. Zalgiris’in ilgisi; gerek Euroleague’de başantrenörlük yapabilmek için, gerek de ülkemi yurt dışında bir takımda temsil edebilmek açısından beni çok heyecanlandırmıştı.

Bu süreçte benden desteğini esirgemeyen ve her konuda yardımcı olmaya çalışan başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’e de teşekkürü borç bilirim.

Zalgiris yönetimiyle yaptığımız görüşmelerin ardından sürecin git gide uzamasıyla; iki yıldır büyük emek verdiğim ve halihazırda kontratlı başantrenörü olduğum Galatasaray’ın yaklaşan sezon içi kadro yapılanmasının zarar görme ihtimali belirdi. Bu sebeple, kulübümün de menfaatlerini düşünerek, bir karar vermeliydim. Başkan Sayın Paulius Motiejunas’a göstermiş olduğu ilgiden ötürü teşekkür etmekle birlikte, gelecek sezon Galatasaray’daki görevime devam edeceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.

Bu süreçte; başta büyük Galatasaray taraftarı olmak üzere, Türk basketbol kamuoyu ve tüm basketbolseverlerden aldığım destek mesajlarından ötürü de çok mutluyum. Eksik olmayın. Gelecek sezon, kaldığımız yerden devam!

Saygılarımla, Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan