Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray Genel Menajeri açıkladı! İki transfer geliyor

Galatasaray Genel Menajeri açıkladı! İki transfer geliyor

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta'nın Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya iki transfer daha yapacaklarını söyledi.

Galatasaray Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta’nın Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya açıklamalarda bulundu.

Ömer Yalçınkaya Tivibuspor’adan Latif Yurt’a yaptığı açıklamada ilk yarıyı iyi bir yerde bitirdiklerini, Avrupa’da da Top 16’da bitirdikleri için sorumluluklarının arttığını ifade etti.

Ligin uzun bir maraton olduğunu vurgulayan Ömer Yalçınkaya, sakatlıkları sebebiyle Yiğit Arslan, Greg Whittington ve Lazeric Jones’ın sakatlıkları sebebiyle olmamasından dolayı, 2 yeni transfer yapmak istediklerini söyledi.

Yalçınkaya’nın yaptığı açıklamanın satırbaşları şu şekilde:

“İlk yarıyı iyi geçirdik”

Galatasaray Doğa Sigorta olarak ilk yarıyı gayet iyi değerlendiriyorum çünkü 11 galibiyet, 4 mağlubiyet ile ligde ilk 4 içerisinde yer aldık. Yanılmıyorsam Anadolu Efes‘in 1, Karşıyaka’nın 2, Fenerbahçe‘nin 3 mağlubiyeti var. Dolayısıyla iyi bir ilk yarı iyi geçirdik diye düşünüyorum. Fakat bu zorlu etapta hem Avrupa’da Top 16’ya çıkmamız hem de Türkiye’de bu noktaya gelmemiz bize daha da sorumluluk yüklüyor çünkü lig ve EuroCup henüz bitmedi.Ligin ikinci yarısı var. İkinci yarısı için de mümkün olduğunca iyi netice almak için iddialı bir Galatasaray olarak varımızı yoğumuzu sahaya yansıtacağız.

“Sakat oyuncularımız kadro mühendisliğini zorluyor”

Lig uzun bir maraton. Bir maçımızı oynadık, ilk yarıda kaybettiğimiz Türk Telekom’a karşı ezici bir üstünlük ile oynayarak galibiyet ile çıktık ama lig uzun bir maraton. Sakatlıklar, düşüşler olabilir; her takımın başına gelebilir. Bunu bir mazeret olarak baştan söylemek istemiyorum ama Yiğit Arslan ve Greg Whittington’ın yaklaşık birer ay bizle olmayacak. Olmamaları bence bizim kadro mühendisliğini biraz zorluyor. Bu arada Lazeric Jones da ameliyat oldu ve yaklaşık üç ay bizimle olmayacak. Zannediyorum Mart başı gibi dönecek aramıza.

“Bir veya iki takviye yapmak istiyoruz”

Lig uzun bir maraton. Yapacağımız bir veya iki takviye ile ilk yarıdaki performansımızı tekrarlamak, yani ligi ilk dört sırada bitirmek istiyoruz. Playofflarda da büyük bir sürpriz yapabileceğimize ben yürekten inanıyorum.