Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray ile Beşiktaş’a puan silme cezası!

Galatasaray ile Beşiktaş’a puan silme cezası!

TBF dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş'a puan silme cezası verirken, Bakırköy Basket'i lige almadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile geçtiğimiz sezon Sigortam.net İTÜ ismiyle yer alan Bakırköy Basket’in lige alınmamasına karar verirken, Galatasaray, Beşiktaş ve Karşıyaka’nın gelecek sezon -1 puan ile lige başlamalarına karar verdi.

TBF’den yapılan açıklamada Beşiktaş, Karşıyaka ve Galatasaray’ın belgelemeleri gereken gelirleri Federasyon ile paylaşmadıkları için ‘1’ puan ceza verildiği belirtildi.

Konu ile ilgili açıklama şu şekilde:

Sunulan belgelerde A-1 sezonuna dair Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve vergi daireleri nezdinde temerrüde düşmüş bir borcunun olduğu; A sezonuna ilişkin sunacakları bütçede gösterdikleri gelirlerden, Federasyon ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı üzerinden sağlanan yayın, sponsorluk gibi gelirler haricindeki gelirlerin, en az % 40’ını belgelendirmek zorunda olmasına rağmen belgelendiremediği anlaşılan; Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, Galatasaray Kulübü Derneği ve Karşıyaka Spor Kulübü Derneği’nin; Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nın 6. ve 11.maddesi uyarınca “1 puan silme” cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

Geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde Sigortam.net İTÜ ismiyle yer alan ve bu sene Bakırköy Basket ise belgelemek zorunda olduğu TBF ile paylaşmadığı için 6.,7.,8. ve 11. maddelere dayandırılarak lige alınmamasına karar verdi:

A sezonuna ilişkin sunacakları bütçede gösterdikleri gelirlerden, Federasyon ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı üzerinden sağlanan yayın, sponsorluk gibi gelirler haricindeki gelirlerin, en az %40’ını belgelendirmek zorunda olmasına rağmen belgelendiremediği anlaşılan Bakırköy Basket Spor Kulübü Derneği’nin, Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nın 6.,7.,8. ve 11.maddesi kapsamında lige alınmamasına karar verilmiştir.