Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray koçu Erdoğan’dan Obradovic ve Fenerbahçe’ye büyük övgü

Galatasaray koçu Erdoğan’dan Obradovic ve Fenerbahçe’ye büyük övgü

ING Basketbol Süper Ligi'nin 20. haftasında Galatasaray'ın Fenerbahçe Beko'yu 75-80'lik skorla mağlup etmesinin ardından koç Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

ertugrul-erdogan

ING Basketbol Süper Ligi’nin 20. haftasında Galatasaray’ın Fenerbahçe Beko’yu 75-80’lik skorla mağlup etmesinin ardından koç Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada akıllı oynayarak Ülker Arena’da ilk kez kazandıklarını ifade ederken, Fenerbahçe Beko’nun çok kaliteli bir takım olduğunu, Koç Obradovic’in ise Dünya’nın sayılı, Avrupa’nın en iyi koçu olduğunu söyledi.

Galatasaray koçu Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Zafer kelimesi bence burada biraz abartılı. Günün sonunda bu bir basketbol karşılaşması ve rakibimiz gerçekten çok kaliteli bir kadroya ve koça sahip. Avrupa en iyi, Dünya’nın sayılı koçlarından bir tanesi… Bugün burada bu mücadeleyi veren her oyuncumu tebrik ediyorum. Maçı hiç bırakmadılar. Geriye düştüğümüz oldu, öne geçtiğimiz oldu ama hiç geri adım atmadılar. Bence çok akıllı oynadık. Umarım bu aklımızı diğer maçlara da yansıtırız çünkü lig devam ediyor. Çok uzun bir maraton. Bizim için yukarıya tutunmak adına çok önemli bir galibiyetti. Ayrıca camiamıza hayırlı olsun. Sanıyorum ilk kez bu salonda kazanıyoruz. Önemli bir galibiyet. Başkana ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum.