Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray yerli transferleri bitirdi

Galatasaray yerli transferleri bitirdi

Galatasaray Doğa Sigorta'da başantrenör Ertuğrul Erdoğan'ın takıma katılmasının ardından yeni kadro ve transfer çalışmalarına başlandı.

Galatasaray Doğa Sigorta’da başantrenör Ertuğrul Erdoğan’ın takımda kalacağı kesinleşmesinin ardından ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi için transfer çalışmalarına başladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Ayberk Olmaz, Caner Erdeniz, Göksenin Köksal ve Yiğit Arslan’ın sözleşmesi yenilendi.

Ayrıca geçtiğimiz sezonu TOFAŞ’ta tamamlayan Barış Ermiş, MZT Skopje’den Ragıp Berke Atar ve Manisa BB’den Eray Aydoğan’ı kadrosuna dahil etti.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız 2020-2021 sezonu için yerli oyuncu rotasyonunu tamamladı.

Takımımız yeni sezon iç transfer çalışmaları kapsamında beş yeni sözleşme imzaladı.

Son olarak TOFAŞ forması giyen ve milli takımımıza da yıllarca hizmet etmiş tecrübeli oyun kurucu Barış Ermiş yeni sezonda sarı kırmızılı formayı giyecek. Geçtiğimiz sezonu MZT Skopje formasıyla geçiren ve alt yaş kategorilerinde milli takımımızın önemli oyuncularından olan 20 yaşındaki potansiyelli uzun Ragıp Berke Atar ise takımımıza yeni katılacak bir diğer isim olacak. Oyun kurucu rotasyonumuza derinlik katacak olan ve yine alt yaş kategorilerinde milli formayı giyen 2000 doğumlu Eray Aydoğan da takımımızın bir diğer yeni transferi oldu.

Geçtiğimiz iki sezonda sarı kırmızılı formayı giyen oyuncularımız Ayberk Olmaz ve Caner Erdeniz ile ise sözleşme yenilendi. Hali hazırda kulübümüzle sözleşmeleri devam eden kaptanımız Göksenin Köksal ve genç yıldızımız Yiğit Arslan da gelecek sezon kadromuzda yer alacaklar.