Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray Zach Hankins’i kadrosuna dahil etti

Galatasaray Zach Hankins’i kadrosuna dahil etti

Avrupa'daki temsilcilerimizden Galatasaray Doğa Sigorta, yeni sezon çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı uzun Zach Hankins'i kadrosuna dahil etti. 

zach-hankins

Avrupa’daki temsilcilerimizden Galatasaray Doğa Sigorta, yeni sezon çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı uzun Zach Hankins’i kadrosuna dahil etti.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Zach Hankins, “Saha içindeki enerjisi ve hırsıyla ön plana çıkan bir oyuncu” olarak nitelendirildi.

Michigan doğumlu Hankins, Temmuz 2019’da transfer olduğu CEZ Nymburk ile FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederken, 2020 Mayıs ayında Maccabi Rishon’a transfer olarak sezonu burada tamamladı.

Geride kalan Basketbol Şampiyonlar Ligi sezonunu 11.1 sayı, 6.8 ribaund ve 2.3 blok ortalamalarıyla tamamladı.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Zach Hankins kolej kariyerine NCAA Division II takımlarından Ferris State ile başladı. Üç yıl formasını giydiği Ferris State ile 2018’de şampiyonluk yaşarken sezonu 15.1 sayı, 9.7 ribaund ve 3.3 blok ortalamalarıyla tamamladı ve Yılın Oyuncusu seçildi. 

Kolejdeki son yılı için Ferris State’ten ayrılarak Division I takımlarından Xavier’e transfer oldu. 10.6 sayı, 5.2 ribaund ve 1.5 blok ortalamaları yakaladığı son yılının ardından profesyonel kariyerine başlangıç için Avrupa’nın yolunu tuttu.

Avrupa’daki çaylak sezonu için Temmuz 2019’da CEZ Nymburk ile sözleşme imzaladı. Basketball Champions League’de de forma giyen oyuncu sezonu 11.1 sayı, 6.8 ribaund ve 2.3 blok ortalamalarıyla tamamladı ve etkileyici bir çaylak yılını geride bıraktı. Mayıs 2020’de İsrail’de devam eden sezonu tamamlamak için Maccabi Rishon ile sözleşme imzaladı. Bir diğer yeni transferimiz Alex Hamilton ile aynı formayı giyerken görev aldığı dört maçta 11.5 sayı, 7.3 ribaund ve 1.3 asist ortalamaları yakalayarak Maccabi Rishon’u İsrail Ligi’nde finale taşıyan isimlerden biri oldu. 

Saha içindeki enerjisi ve hırsıyla ön plana çıkan Zach Hankins, tam sahayı hızlı şekilde koşabilmesi ve çember koruyuculuğuyla da dikkat çekiyor.

Oyuncumuza hoş geldin dileklerimizi iletir, sağlık ve başarı dolu bir sezon temenni ederiz.

Ayrıca kulübün resmi twitter hesabından 2.11 boyundaki Birleşik Amerikalı’nın özel anlarından oluşan bir video da paylaşıldı: