Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray’da sakatların durumu netleşti!

Galatasaray’da sakatların durumu netleşti!

Galatasaray Doğa Sigorta'nın Solgar Vitamin Türkiye Kupası'nda TOFAŞ ile karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde sakatların durumu hakkında açıklama geldi.

galatasaray-resmi

Galatasaray Doğa Sigorta’nın Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda TOFAŞ ile karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde sakatların durumu hakkında açıklama geldi.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Greg Whittington, Yiğit Arslan, Lazeric Jones, Marko Arapovic’in Türkiye Kupas’ında oynayamayacağı kesinleşirken, Göksenin Köksal, Emir Gökalp ve Ege Arar’ın maç öncesi yapılaca kontrollerin ardından oynayıp oynayamayacaklarına karar verileceği bildirildi.

Galatasaray’dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Galatasaray Doğa Sigorta’da mevcut sakatlıkları bulunan oyuncular Greg Whittington, Yiğit Arslan, Lazeric Jones, Marko Arapovic, Göksenin Köksal, Emir Gökalp ve Ege Arar’ın sağlık durumları hakkındaki güncellemeler aşağıdaki gibidir:
Sağ dizinde tendinit ve evre 2 yaralanma bulunan Greg Whittington’ın tedavisi devam etmektedir. Oyuncunun takıma geri dönüşü için öngörülen süre 4-5 haftadır.
Sağ iç yan bağlarında esneme teşhisiyle tedavisine devam edilen Yiğit Arslan takımla idmanlara başlasa da sahalara dönüşü için 1-2 hafta süre öngörülmektedir.
Lazeric Jones’un tedavisine ülkesinde devam edilmektedir.
Marko Arapovic’in tedavisine ülkesinde devam edilmektedir.
Adalesinde çekme mevcut olan Göksenin Köksal’ın bu akşam TOFAŞ’a karşı oynanacak Solgar Vitamin Türkiye Kupası maçında oynayıp oynamayacağı maç önü yapılacak kontrollerin ardından belli olacaktır.
Sol diz çevresinde kas ödemi bulunan Emir Gökalp’in TOFAŞ maçında oynayıp oynamayacağı maç önü yapılacak kontrollerin ardından belli olacaktır.
Sağ dizinde ağrısı olan Ege Arar’ın TOFAŞ maçında oynayıp oynamayacağı maç önü yapılacak kontrollerin ardından belli olacaktır.