Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Galatasaray’ın oyuncusunun koronavirüs testi pozitif çıktı

Galatasaray’ın oyuncusunun koronavirüs testi pozitif çıktı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta'nın bir basketbolcunun Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. 

galatasaray-sk-1

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta’nın bir basketbolcunun Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 25 Ağustos’ta yapılan Covid-19 testlerinde bir oyuncunun sonucunun pozitif olduğu izolasyon ve tedavi sürecinin başladığı ifade edildi.

Sarı-kırmızılıların resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Kulübümüz tarafından, Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı oyuncuları, teknik kadro, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki çalışanlarımız için sponsor hastanemiz Medical Park’ın katkılarıyla 25 Ağustos Salı günü yapılan Covid-19 PCR testleri sonrası bir oyuncumuzun sonucunun pozitif olduğu tespit edilmiştir.
Klinik şikayeti olmayan oyuncumuz için izolasyon ve tedavi sürecine başlanmıştır.
Konuyla ilgili kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Doğa Sigorta’da bir oyuncunun Covid-19 testinin pozitif çıktığının açıklanmasının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sitesiyle birlikte ING Basketbol Süper Ligi’ndeki rakipleri Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’ten geçmiş olsun mesajları geldi.

Anadolu Efes yaptığı paylaşımda “Galatasaray Doğa Sigorta takımından bir oyuncunun Covid-19 test sonucunun pozitif olduğunu büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisi başta olmak üzere Covid-19 ile mücadele eden herkese acil şifalar dileriz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe Beko, yaptığı paylaşımda “Covid-19 test sonucunun pozitif olduğu tespit edilen Galatasaray Doğa Sigorta oyuncusuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” mesajını sarı-kırmızılıların paylaşımını alıntılayarak verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun mesajında ise “Covid-19 testi pozitif çıkan Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı oyuncusuna ve Galatasaray Spor Kulübü’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerine yer verildi.