Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Hidayet Türkoğlu: “Kulüpler ve oyuncuların etkilenmemesi için…”

Hidayet Türkoğlu: “Kulüpler ve oyuncuların etkilenmemesi için…”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, ING Basketbol Süper Ligi'nin geleceği hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Hidayet Türkoğlu açıkladı Larkin isim değiştirecek mi?

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, ING Basketbol Süper Ligi’nin geleceği hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

BeIN Sports’tan İsmail Şenol’un sorularını yanıtlayan Başkan Türkoğlu, liglerin yeniden başlaması senaryolar üretmeye çalıştıklarını ancak sürecin ne zaman biteceğini kestiremediklerini ifade etti.

Hidayet Türkoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“POZİTİF OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Bir sürü senaryolar üretmeye çalışıyoruz ama biz de zaman zaman cevaplar bulamıyoruz. Hiçbir zaman kötünün kötüsünü düşünmüyoruz. Her daim salonlara döneceğimize yönelik pozitif olmaya çalışıyoruz. Bizim de alamadığımız cevaplardan bir tanesi, bu hastalığın daha ne kadar devam edeceği… Gönlümüzden geçen ligin adaletli bir şekilde sonuçlanması.

“OYUNCULARIN KONDİSYON EKSİKLİĞİ”

Oyuncuların kondisyon eksikliği biraz daha böyle devam ederse bir şeylerden baya yoksun olacağız demektir. Oyuncuların hepsi ülkelerine döndüler, 15 günlük karantina sürecine girdiklerinde antrenman süresi iki hafta daha uzamış olacak onlar için. Tarihleri böyle ata ata olabilecek potansiyelden de uzaklaşmış oluyoruz.

“KULÜPLER DE LİGLERİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYOR”

Şu an herkesin amacı sağlık ve bunu garanti altına alabilmek. Kulüplerle de konuştuğumuzda herkes liglerin devam etmesini istiyor. Vereceğimiz karardan mutlaka rahatsız olacak kulüpler olacaktır. Herkesi oynatabilecek hale getirmek istiyoruz. Sporcu arkadaşlarımızla da konuşuyoruz. Daha önce spor yapmış birisiyim ve iki ay basketboldan uzak kalmış bir insanın iki haftada toparlanması zor.

“MAYIS’IN İLK HAFTASI KARARIMIZI PAYLAŞACAĞIZ”

Mayıs’ın sonunu beklemeden ilk haftasında bu işin olup ya da olmayacağını bütün kamuoyuyla paylaşacağız. Kontratların sürelerini geçmiş haftalarda uzatmıştık, bu ligin tamamlanmasını öngörüyoruz ileride kulüpler ve oyuncuların etkilenmemesi için. Bu süreçte alacağımız kararlarla kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. İleriye yönelik daha sağlıklı planlar yapmamız gerektiğini düşünen biriyim. İnsanlarımızın henüz farkına varmadığı bir ekonomi süreci var ve spor ekonomisi de çok küçülecektir. Bir iki ayı kurtarmak mı yoksa önümüzdeki birkaç yılı kurtarmak mı daha önemli önce bunu konuşmamız lazım. Bu tüm branşları etkileyecektir. Bir süre seyircisiz oynatma düşüncemiz olacak. Bazı kulüplerimizin bu konuda rahatsızlıkları oluyor. Bana göre bütün dünyanın şu an veremediği kararlardan bir tanesi budur