Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Hidayet Türkoğlu:”Seyircilerimiz şimdilik bu mücadeleye ortak olamayacak”

Hidayet Türkoğlu:”Seyircilerimiz şimdilik bu mücadeleye ortak olamayacak”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 2020-21 sezonu öncesi tüm basketbolseverlere seslendiği bir mesaj yayınladı.

HidayetTürkoglu-3

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 2020-21 sezonu öncesi TBF’nin resmi internet sitesinden tüm basketbolseverlere seslendiği bir mesaj yayınladı.

Hidayet Türkoğlu’nun yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Kulüplerimizin kıymetli yöneticileri, teknik ve idari ekipleri, sporcularımız, müsabaka görevlileri ve değerli basketbolseverler;

Bütün dünyayı ve ülkemizi etkileyen Kovid-19 pandemisi nedeniyle uzun bir süre ayrı kaldığımız basketbola 2020-2021 sezonu ile yeniden “Merhaba” diyoruz. Hepimiz basketbolu çok özledik, bu yüzden heyecanımız çok yüksek. Basketbolumuza değer katan seyircilerimiz şimdilik bu mücadeleye, hırsa ve sevince salonlardan ortak olamayacak ancak sağlığımız için gerekli tedbirleri uygulamaya devam edersek en kısa sürede basketbol ile seyircisini aynı mekânda buluşturacağımıza inanıyoruz.

Basketbola olan ilginin yanı sıra liglerimizdeki mücadele ve takım kalitesinin her geçen yıl daha da artması bizleri mutlu ediyor. Bu sezon Avrupa kupalarında Türkiye’yi, kadınlarda 8, erkeklerde 10 takımın temsil edecek olması bunun en önemli göstergesi. İnanıyorum ki; 2020-2021 sezonunda da kulüplerimizin yaptıkları yatırımlar karşılık bulacak ve rekabet seviyesi yüksek maçlarla basketbolseverleri buluşturacağız.”