Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Karşıyaka, Kennedy ve Semih ile yeniden anlaşırken, Morgan’ı takıma kattı

Karşıyaka, Kennedy ve Semih ile yeniden anlaşırken, Morgan’ı takıma kattı

Pınar Karşıyaka, İç transferde DJ Kennedy ve Semih Erden ile anlaşılırken Raymar Morgan ise takıma yeni katılan isimlerden oldu.

kafkaf-1

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka kadrosunu yapılandırmaya devam ediyor. İç transferde DJ Kennedy ve Semih Erden ile anlaşılırken Raymar Morgan ise takıma yeni katılan isimlerden oldu.

Tofaş 2017-18 sezonunda takımın final oynamasında büyük katkı sağlayan Raymar Morgan ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. Kaf-Kaf ile 2011-12 sezonunda 32 yaşındaki oyuncu ile anlaşılmasına rağmen forma giymemişti.

Pınar Karşıyaka, 1 yıllık aranın ardından takımına geri dönen Kennedy ile de 2 yıllık opsiyonlu imzalar atıldı. Geçen sezon ligde 9.9 sayı, 6.1 ribaund, 2.7 asist ortalamarıyla mücadele etmişti.

Daha önce Yunus, Nusret, Metecan, Taylor ve M’Baye ile yeniden anlaşan Kaf-Kaf, iç transferde ücretinde indirim teklif edilen pivot Semih Erden’den de beklenen yanıt geldi. Devam eden kontratında ücret indirimi teklifi sunulan Semih Erden’in sözleşmeyi kabul ettiği açıklandı. İki taraflı çıkış opsiyonu sunulan Erden’in 1+1 yıllık yeni bir sözleşme imzalaması bekleniyor. Milli basketbolcu geçen sezon ligde 5.8 sayı ve 4.6 ribaund ortalamalarıyla mücadele etmişti.