Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Kazanan Fenerbahçe

Kazanan Fenerbahçe

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde haftanın maçında kazanan Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertliler zorlu deplasmanda rakibi Beşiktaş ‘ı 79-76’lık skorla geçti.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin tepesinde bulunan iki büyük İstanbul kulübü basketbol severlere muazzam bir maç izletti. Asıl kazananın Basketbol olduğu mücadeleden galibiyet ile ayrılan taraf Fenerbahçe oldu.

Dengeli ve üst düzey bir oyunla başlayan maçta Beşiktaş Sompo Japan Earl Clark ile etkili olurken, Fenerbahçe’de de Udoh ön plana çıkan isimdi. Karşılıklı basketler bulan iki takım ilk çeyreği 21-21 eşitlikle kapattı.

İkinci çeyrekte hızlı başlaya taraf Fenerbahçe oldu. Ancak ev sahibi ekip rakibi karşısında direnç göstererek maçın kontrolden çıkmasına izin vermedi. Vladimir Stimac’ın etkili oyunuyla Beşiktaş Sompo Japan ilk yarıyı 45-39 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte ev sahibi ekip farkı 12’ye kadar çıkardı. Ardından Fenerbahçe’den yanıt gecikmedi. Toparlanan konuk takım 14-2’lik seri ile maça denge getirdi.  Son çeyrek öncesi Beşiktaş tekrar üstünlüğü ele geçirdi ve skoru 63-60’a getirdi.

Yine çok çekişmeli geçen son çeyrekte Fenerbahçe maçın bitimine 5.5 saniye kala Datome’nin serbest atıştan bulduğu sayılarla skoru 79-76’ya getirdi. Son hücumdan boş dönen Beşiktaş Sompo Japan bu sezon sahasındaki ilk mağlubiyetini aldı.

Bogdanovic’in Dönüşü

Fenerbahçe’de akşamın yıldızı uzun sakatlık döneminden dönen Bogdanovic oldu. 19 sayı kaydeden Sırp yıldıza, 15 sayı üreten Nunnally ve 11 sayı üreten Bobby Dixon destek olurken, Beşiktaş’ta Stimac’ın 18, Strawberry’nin 15 sayısı yenilgiyi önleyemedi.

Fenerbahçe üst üste 5. galibiyetini kazanarak ligdeki galibiyet sayısını 12’ye çıkardı. Beşiktaş Sompo Japan ise ligdeki 3. mağlubiyetini aldı.